HDMI??

durumun vehametinin farkında olmayanlar için, sorunun çözümünün, anneye anlatılır gibi anlatılması gerektiğini belirteyim. loser muamelesi yapmayınız :'(

bir adet 42PF7014 42" LCD TV'miz -ki kendisinin 4 adet hdmi girşi bulunmaktadır- bir adet hdmi kablomuz bir adet acer vista yüklü laptopumuz vardır. maksadımız bu kablo vasıtası ile bilgisayarımızda hd film video vb izlemektedir lakin hiç bir malumatımız bulunmamaktadır bu konuda. ne yapılmalıdır ne edilmelidir? bilgisayarda settings'de nasıl ayarlamalar yapılmalıdır. unutmayalım, annenize anlatır gibi, ve annenizin teknoloji gurusu olmadığını varsayalım...

Bilgisayarda hdmi (TV' dekiyle aynı görünen çıkış) çıkışı var mı?

  • nano mercy  (06.02.10 17:44:52)
evet var, şu anda da bilgisayar bu kablo vasıtasıyla tv'ye bağlı.

ve evet, dolayısıyla hem bilgisayarda hem de tv'de hdmi çıkışı var.
  • alexander the one point five  (06.02.10 17:45:27 ~ 17:46:02)
masaüstüne sağ tık, kişiselleştirme. solda "projektöre veya başka bir dış görüntüye bağlan" kısmı var. oradan olabilir mi?

  • sanal uyku  (06.02.10 17:49:50)
Fn'e basılı tutarken F3 gibi bir tuşa basmanız lazım.Ekran modunuzu ikiliye alacak bir tuş üzerlerine bi bakın var mı öyle bir tuş 2 tane monitör olabilir tahminen?

  • layer26  (06.02.10 17:51:17 ~ 17:52:17)
hdmi 4'te takılı olan kabloyu hdmi 1'e takmamla sorun çözüldü. tabii ki o zamana kadar:

1) projektöre veya başka bir dış görüntüye bağlan kısmından aletin takılı olduğunu tscil ettim.
2) görüntü özelliklerinden yaptığım "masaüstümü bu monitöregenişlet" ayarı ise tek çalışan ayar oldu. diğer ayarlar nedense hiçbir şekilde çalışmadı. yani çift monitör çalışıyor şu anda.

tabii ki sadece hdmi 1 girişinden bu ayarların çalıştığını da belirteyim. bütün yardımsever vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum efendim...
  • alexander the one point five  (06.02.10 19:14:31)