istifa eder etmez işten çıkabiliyor muyuz?

1,5 yıldır çalıştığım bi şirket var yarın istifa etmek istiyorum hemen çıkabilir miyim?

iş yerin ile anlaşmana bağlı genelde ihbar süreni tamamlatıp öyle ayrılmana izin verirler, bazıları bu durumda geçen seneden yıllık izinlerini falan kullanır işe gitmezler. Öyle bir durumun varsa bu şekilde kullanabilirsin.

İyi ayrılırsan sıkıntı değil hemen çıkışını verebiliriz de diyebilirler. Şirketin insiyatifi tamamen.

Ha sana saldırı olmuştur işyerinden tehtid vs almışsındır o durumları bilemem.
  • basond  (30.11.17 22:24:14)
8 haftalık maaşını ödersen çıkarsın.

  • cakabo  (30.11.17 22:25:32)
İhbar süreniz var.
1.5 yıldan az çalıştıysanız 4 hafta, 1.5 yıldan fazla çalıştıysanız 6 hafta daha sizi orada tutma hakları var. Tabi işveren ile anlaşırsanız, bu 4 veya 6 haftalık sürenin parasını almaksızın doğruca ayrılabilirsiniz.

  • elf of darkness  (30.11.17 22:25:51)
13 gün yıllık iznim var içeride ama yine de sanırım orada tutabiliyorlar doğru mu? :/

  • tamam onu da ben yaptım  (30.11.17 22:26:46)
toplu iş arama iznini düşürtürsün, ve içerideki izinleri de yöneticinle konuşarak saydılara bilirsin.

Bu durum biraz işverenle anlaşmana bağlı. Durumunu anlatırsan daha erken çıkman için izin verirler.
  • gibicibicis  (30.11.17 22:31:58)
Yöneticinle anlaşırsan, kalan izinlerinin parasını da alıp üzerine anlaştığınız sürede çıkabilirsin. Ama ha yok, biz sana tüm ihbarını yani 6 haftayı kullandırıcaz derlerse de, içeride kaç gün yıllık iznin kaldıysa + yasal iş arama izinlerini(haftada bir gündü sanırım) üzerine eklersin,o gün dolunca da basar gidersin. İş yerleri genelde "hayır iznin olsa da gidemezsin, dava ederiz falan fistan" diye korkutsa da öyle bir hakları yok. Buyrun dava edin, selamımı da söyleyin diyerek çıkıp gidebilirsiniz.

  • thracia  (30.11.17 23:05:36)