Yeni işe geçerken 4-5 günlük tatilde nereye kaçsam? Aralığın ilk haftası

Yok arkadaş, ne aklımda bi yer var ne de internette araştırma yapıp karar verme yeteneğim. Arkadaşlarım çalıştığı için büyük ihtimal tek başıma gideceğim.

Ankara'nın doğusuna daha önce geçmedim. Vizesiz yerler de olabilir, doğa temalı da olabilir, kültürel-tarihi bir yer de olabilir. Antep-Urfa-Hatay vs. nasıldır şu dönemde?

Ya da yaylaya çıksam çok yağmur var mıdır şimdi? Rezil olur muyum yollarda?

Bir yardımcı olun be duyuru ahalisi. <3

ben bi yemek yemeli tatil istiyorum aslında. gaziantep gibi. bir de köklerden dolayı diyarbakır mardin.

onun dışında adaya gidip bir şişe şarap ile efkarlanmak istiyorum.

vizesiz olarak belgrada gitmeyi çok istiyorum.

yayla biraz şey olabilir ya o bi dursun bence.
  • kablelvuku  (30.11.17 13:35:30)
Tiflis gidip, oradan Kars'a gelebilir, sonrasinda da doğu ekspresi macerasi yasayabilirsiniz.
bu yolu tersinden de yapabilirsiniz...

  • for the record  (30.11.17 14:01:16)
yayla dediğiniz karadeniz ise hem kardan yukarı yaylalara çıkamazsınız hem kar kış kıyamet k.çınız donar, hem yapacak bişey yoktur tek başınıza sıkılırsınız yürü dolaş kafa dinle bi yere kadar, hem de tesislerin çoğu kapalıdır.

bugün bir duyuru üzerine doğu ekspresiyle ilgili bişeyler okudum, güzel diyorlar ama 24 saat tren yolculuğu çekilmez bence.

ben sizin yerinizde olsam ve euronun 5'e daynamış olması koymayacaksa easyjet, air baltic ve ryanairden vizesiz yerlere arama yapıp uygun ucak biletli yere atlar giderdim. vizesiz yerler için internetteki her bilgiye güvenmeyin en garantisi burasıdır: www.mfa.gov.tr

belgrad guzel bir alternatif olabilir mesela.

antep-urfa-hatay-mardin her zaman gidilecek yerler, pgs vs çok guzel kampanyalar yapıyor, sırf bir hafta sonu için bile gidilebilir.

haa şimdi aklıma geldi, biz 2-3 sene evvel bir aralık ayında batuma gitmiştik çok da keyif almıştık. yeni başlayan kars-bakü-tiflis treni ile geze geze gidip, tiflisten batuma oradan ucakla eve dönebilirsiniz. hem maddi anlamda çok yormaz. bau ve civarında da uygun fiyatlı cok güzel yerler var, tuz dağı vs gibi.

bir de birkaç gün önce birisi likya yolu için yanına arkadaş arıyordu, onla irtibata geçebilirsiniz.
  • halanne  (30.11.17 14:12:06)