Bel fıtığı olup da fizik tedavi görmüş olan var mı?

Başlangıç seviyesinin bir tık üstünde, L4-L5 bölgesinde bir fıtığım var hazirandan beri. Kasım ayı içerisinde 2 defa sert bir şekilde yokladı. İlk çıktığı anki kadar kilitlemese de tadımı kaçırmaya yetecek kadar canımı yaktı. En sonunda dayanamayıp bir fizik tedavi merkezine başvurdum.

Hazirandan bu yana yaptığım egzersiz hareketlerinin bir şeye yaramadığı anlaşıldı ve 15 günlük bir tedavi programı yazıldı. Bunun içinde elektrik, ısı ve bir de basınçsız ortam yaratan bir alet var.

Sorum ise şu; bel fıtığı için fizik tedavi aldıktan sonra hayatınızda ne gibi değişimler oldu? Memnun kaldınız mı? Dedikleri kadar işe yarıyor mu? Tavsiye edeceğiniz bir şey var mı?

Komikli, şakalı cevaplar olmazsa sevinirim. Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.

@acemi elbette. Hepsi var hayatımda. Zaten öncesinde de aynı şeylere dikkat ederek yaşıyordum. Bir gece çarşaf sererken oldu her şey.

  • desdenova34  (29.11.17 22:48:05)
İşe yarıyor hem sıcak terapi sayesinde gerginliğin gidiyor hem tens cihazıyla kası uyarıyorlar daha güçlendiği için ağrıların azalıyor. Tedaviden sonra 6ay 1yıl arası rahat etmiştim.

  • kararsızataletfilozofu  (30.11.17 00:14:53)
benim bütün lomber diskler dejenere, bir bulging bir de hafif protrüzyon vardı. anlayacağın belimi elime almıştım.

fizik tedavi falan bana biraz boş iş geldiği için kendim araştırma yapıp egzersizler buldum. her gün yarım saat onları yapıyordum. bir de tempolu şekilde 5km yürüyordum. bu şekilde 4-5 ay devam ettim. yürüyüşler biraz aksadı falan ama egzersizlerime hep devam ettim. bir yıldır egzersiz de yapmıyorum ama şu an sanki o ağrıları hiç yaşamamış gibi iyiyim.

tam iki yıl olmuş ilk ağrıları yaşamaya başladığım zamandan itibaren. aslında hazır sağlığımı kazanmışken onu korumak için eski düzene geri dönmem gerek ama rahata alışınca her şeyi unutuyor insan.
  • catch the arrow  (30.11.17 01:12:51)
kesinlikle ftr prof sabri narman hocaya görünün. acıbadem de ama ftr konusunda tr de daha iyisi yoktur.

  • oscar  (30.11.17 01:27:49)
15 seans fizik tedaviye vereceğiniz parayı iyi bir fizyoterapist/manuel terapist/osteopata verin. En fazla 5 seansta iyileştirerek gönderir sizi. Ayrıca size sıradan değil, size özgü egzersizleri vererek kendi kendinize yetmenizi sağlar.

  • humblebirth  (30.11.17 01:29:13)
manuel terapi uygulayan fizyoterapist araştırmanızı tavsiye ederim.
ben de çekiyordum bel ağrısı. 5 seans fizik tedavi ve manuel terapiyle şu anda daha çok çok daha iyiyim.
ankara'daysanız öneride bulunabilirim.
  • karamell  (30.11.17 14:59:43)