[]

Apple Macbook Pro'nun Türkiyedeki modelleri ?

Selamlar, bilgisayar arayışımda ikilemler sürüyor. Apple alırsam büyük ihtimalle yurtdışından getirenlerle irtibat kuracak gibiyim ama;

şimdi n11'e baktım, MLVP2TU/A modelini 6800 liraya veriyorlar. (urun.n11.com)

apple.com adresinde ise touchbar'lı macbook fiyatı 1800 dolar; google dolar-tl dönüşürücü buna 7136 lira fiyat biçiyor.(bir de ABD'den alacak kişi buna 150tl-200tl komisyon isteyecektir)

Fakat, apple sitesinde ki bilgisayarın hızı 3.1 olarak görünüyor, n11'in hızı ise 2.9

Ben öyle aradaki 0,2 gibi rakamlara takılabilen(bu mahirliği olan) birisi değilim. Çok da anlamıyorum zaten fakat, apple internet sitesinde macbookların model numarası var da ben mi göremiyorum ?

Ya da bu n11'de satılan büyük ihtimalle atıyorum 2017 değil de 2016 modeli midir ?

Bu model numaralarını kıyaslayan bir site v.s var mı ?

 
Şuradan hangi senenin macbook'u olduğunu bulabilirsin: support.apple.com

gelmiş geçmiş tüm macbook modelleri o listede var ve hangisi hangi sene üretilmiş yazıyor.
  • bk  (29.11.17 18:47:27 ~ 18:48:29) 
everymac.com

n11deki yanlış falan girmiş olabilir, mobildeyim

touchbarlı 2016/2017 çok farketmez ağır iş yapmıyorsan
  • passion rules the game  (29.11.17 18:48:09) 
yanlış girmemiş n11'deki satıcı. satttığı cihaz 2016 model. 2017 modeller 0.2 birim ileri.


  • helenart  (29.11.17 19:03:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.