Ankara'daki kaleci heykeli yola mı uzanıyordu?

Haberlerde kaldırıldığını gördüm bu heykellerin. ama kaleci heykeli yolun ortasına kadar uzanıyor görünüyor. var mı bu heykelleri canlı gören? ayrıca neyle tutturmuşlar, demir memir görünmüyor?
www.haberankara.com

Uzamıyor abi ters perspektiften bakıyorsun ama senin baktığın perspektifte kaleci yaya geçidinin üzerinde uçuyor oluyor yola uzanmak değil direkt yolda olmak bu.

Bak yere temas ettiği yerlerdeki gölgelere.
  • Adramelekhh  (29.11.17 03:02:45)
gölgelere dikkat etmemiştim, kalecinin trafik lambasının orda küçük ebatlı olduğunu sanmıştım. meğerse kavşağın ortasında ve daha büyük ebattaymış. yere de temas ediyormuş gerçekten. aksi halde nasıl havada kalacak değil mi?

  • masmeleddin erdogan  (29.11.17 03:38:50)
Pampa bu, esenboga'ya giderkenki yolda. Pursaklari geçince, genelde alt tünelden geciyorsun ustte kalıyor bu onsan pek gören olmamıştır.

  • karacigerim vur kadehlere  (29.11.17 12:12:32)
şimdi sen trafik lambasının yanından yaya geçdine doğru atlayan normal insan boyutlarında bir heykel canlandırmışsın gözünde. hani şu aradaki perspektif farkını kullanarak video illüzyonlarıyapan bir herif var ya, eyfel kulesini tepesinden tutup yerinden söküyor, kule biblo oluyor falan, onun gibi bir illüzyon yaşıyorsun. öyle değil. o kaleci orta göbek üzerinde yerde yatıyor. ve neredeyse orta göbeğin çapı kadar büyük bir boyutta. o yüzden yanıltıyor.

  • kibritsuyu  (29.11.17 12:23:36)