[]

monitörün pırpır etmesi (ani görüntü gidip gelmeleri) neden olur?

samsung p2350 marka model bir monitörüm var. son zamanlarda ekran saniyelik gidip geliyor, pırpır ediyor. bazen arka arkaya bir kaç kez oluyor. sebebini bir türlü bulamadım. Kabloları kontrol ettim yerli yerinde sağlam görünüyor. Sebep ne olabilir?
 
güncellemeler yapıyor. son güncellemeleri kontrol et derim dostum.


  • sonsuzakadarozgurlukicinkandavasi  (27.11.17 22:02:29) 
bu sorunun adı flicker, çeşitli sebepleri olabilir; tamamen senin gözünle alakalı olması dahil. deneme yanılma ile ulaşırsın sonuca, başta yol göstermesi açısından:
www.online-tech-tips.com

  • Bruce  (27.11.17 22:07:58) 
Muhtemelen monitöre gelen voltaj düzenli değil. Voltaj arada düştüğünde ekran gidip geliyordur.


  • ikilem  (27.11.17 22:17:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.