[]

Almanya'dan Bilgisayar Almak

Merhaba,

Şimdi ben sadece yazı yazmak, dizi-film izlemek ve bir de fotoğrafları depolayıp-harici harddisk'e atmak dışında bilgisayarda çok kompleks işler yapmıyorum. Biraz büyük ekran istiyorum sadece. Şunu buldum:

www.mediamarkt.de

Ama Almanya'da olan HP'leri Türkiye'de göremiyorum, buradakiler de orada yok. Dolayısıyla fiyat karşılaştırması yapamıyorum. Bunu almaya değer mi sizce? Yoksa Türkiye'den almak mı daha mantıklı?

Teşekkürler.

 
www.hepsiburada.com
sadece markası farklı.
euro/tl yaparsak daha pahalı gözüküyor.
  • sutlu nescafe  (27.11.17 18:36:26 ~ 18:39:48) 
öncrlikle bunkarı türkiyeye kargo yapamazsınız biliyorsunuz değil mi ? gümrük limit sınırı var daha doğrusu.

eğer birine getirtecekseniz aşağıdaki linkten vergi iadesi alacağınız tutarı görebilirsiniz. tabi alacsk kişi alman vatandaşı fln olmamalo, turistik fln orada bulunmalı

www.globalblue.com
  • oscar  (27.11.17 18:37:28) 
Almanyada kurdan dolayi genelde pahali acikcasi.

Ortak bi model bulup, onlar uzerindne karsilastirma yapabilirsin.
  • kuehles blondes  (27.11.17 18:43:48) 
@sutlu nescafe, yolladığın linkte işletim sistemi - yok (free dos) yazıyor, bundan ne anlamalıyım?

@oscar elbette biliyorum onları.
  • bi mekan  (27.11.17 19:31:49) 
çok kar edemezsin o işten. hatta zarar bile etmen mümkündür :)


  • burya  (27.11.17 19:34:46) 
amazonda.de üzerinden 1 sene önce yaklaşık TL cinsiyle 10.000 TL'lik bir ürün sipariş vermiştim. kargo+vergiler dahil Türkiye'ye gönderim yapabiliriz diye sitede ilan ettikleri ürünü sipariş üzerinden 10 gün geçmesine rağmen kargolayamadılar. Aynı ürünü sonra da Türkiye'ye gönderimini iptal ettiler. Galiba unutmuşlardı Türkiye'ye gönderiyoruz seçeneği açık kalmıştı. Eğer hala gönderim yapıyorlarsa amazon'a bakın. Böyle bir deneyim yaşadım, aklınızda da bulunsun.


  • lubbullub  (27.11.17 19:38:51) 
windowsu kendin kuracaksın demek. çok zor bir işlem değil. ister korsan windows kurarsın, ister parasını verip alırsın. 400 lira falan vardır heralde orjinal windows.


  • sutlu nescafe  (27.11.17 20:17:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.