Error loading media : File could not be played Smart tv hatası

Bir video içeriği izlemek istiyorum, televizyondan internet üzerinden. Aynı video bilgisayarımda ve cep telefonumda sorunsuz açılıyor, izleyebiliyorum fakat televizyondan internete bağlandığım zaman bu başlıktaki hatayı veriyor ve bir türlü düzeltemiyorum her defasında hdmi kablo ile bilgisayarı televizyona bağlayarak çözüm buluyorum fakat bilgisayar her zaman müsait olmuyor.

Bu sorunu nasıl gidebilirim ?

İlk aklıma gelen televizyonun codeclerinin yetersiz oluşu. Telefonunuz ve bilgisayarınız televizyondan daha kapsamlı codeclere sahipse bu olabilir.
Televizyonda başka bir kaynaktan aynı videoyu izlemeye çalıştınız mı?
Eğer video dosyalarını siz yüklediyseniz, televizyonunuzun tanıyacağı bir dosya türüne çevirerek deneyebilirsiniz. Televizyonun tanıdığı dosya türleri kullanıcı el kitabında veya internette kullanım kılavuzunda bulunabilir.
  • gkhncnzdgn  (27.11.17 19:06:50)
aynı videoyu bilgisayarımda ve cep telefonumda sorun olmadan izleyebiliyorum. video dosyalarını ben yüklemedim. sanıyorum dediğiniz gibi codec kaynaklı bir sorun.

  • fatih terim akti  (27.11.17 19:09:30)
TV'nin dolan cache disklerini temizleme imkanınız var mı bilmiyorum, bir araştırın. Verilerinizi gizlemeye yarayan VPN benzeri programlar da kullanmayın. Video sunucuları bilgilerinizi alamadığında ya da anlık kullanarak ip adresiniz değiştiğinden yetkiyi keserler. Cookie atayamıyor sistem cookielerinizi kapatırsanız izleyemezsiniz. Cookie izlemeyi aktif hale getirmen lazım sistem seni tanıyamazsa video izletmeyecektir. Bu kadar basit. Böyle bir ayar yapılabiliyorsa deneyin.

  • lubbullub  (27.11.17 19:14:09)
Bu arada aklıma gelmişken belirteyim, video kaynağı site, bilgisayar ve telefonun desteklediği ancak televizyonun desteklemediği bir eklenti kullanıyor olabilir bu videoyu oynatmak için, o da mümkün.
Videoyu başka bir sitede ya da farklı bir kaynaktan bulmayı denerdim ben olsam.

  • gkhncnzdgn  (27.11.17 19:26:49)