G-League

Merhaba,

Furkandan sonra Cedi de G-Leauge'e gitmiş..

Bu G-Leaguein seviyesi euroleagueten aşağıda değil mi?

Cedi dediğimiz genç arkadaş sonuçta milli takımda liderliği üstlenmeye çalışan, euroleage seviyesinde iyi işler çıkaran düzenli oynayabilen bir oyuncu.

G-League seviyesi biraz aşağıda kalmayacak mı sizce de? Ben mi yanılıyorum ?

Belki Furkanın bu seneki 76ers da bu sene oynamaması normal ama Cedinin şu durumda G-League değil de resmen Cavs de süre alması gerektiğini düşünüyorum ben. Takım zaten berbat..

Ne diyorsunuz NBA takip eden duyurucular?

Şimdi baktım olaya, Cedi G-Lig'e temelli gönderilmemiş, biraz daha süre alsın maç oynasın diye o maç için görev vermişler.

Onun dışında Cedi'yi hayatımda izlemedim bilmem etmem ama süre alamıyorsa yeterli seviyede değildir. Biz dışarıdan izleyince aldığı kısıtlı sürede falan lan ne güzel oynadı işte diyebiliyoruz ama topsuz alanda bir sürü şey yapıyor oyuncular bizim görmediğimiz/dikkat etmediğimiz ama koçun (Cavs'te Lebron'un) gördüğü. Onları yeterli seviyede yapamıyordur.

Avrupa ile NBA'de oynanan basketbol arasındaki farka değinmeye gerek bile yok zaten.
  • i was made for you  (26.11.17 23:09:15 ~ 23:10:44)
takımın tüm maçlarını izledim bu sezon. Cedi'nin yetenek olarak NBA'de barınabileceği açık. ama fiziksel olarak rakip 1-2 numaralara karşı özellikle savunmada yavaş ve güçsüz kalıyor. o yüzden güçlenene kadar uzun süreler oyunda kalmasını zaten beklemiyoruz. ayrıca önceki cevapta yazıldığı gibi temelli gönderilmedi. daha önce mesela kadrodayken kay felder da gönderilmişti. G-League Cedi için tecrübe açısından olumlu yani.

  • sporty  (26.11.17 23:51:08 ~ 23:58:30)