antensiz kablosuz uydu

m.teknolojioku.com

Şöyle bir şey nasıl Mümkün olabilir gerçek mi acaba Çünkü yeresel bir televizyon kanalında Reklamını gördüm Ama kutunun içinden bohta çıkabilir güvenemiyorum

yine güzel bir mucit haberi yalanı :D cdn.teknolojioku.com şu son resimde de görüldüğü gibi cihaz çin malı küçük android tv boxlardan biri. çayırdaki fotoyu çekebilmek içinde muhtemelen cihaz, mucitlerin cep telefonlarının wifisini paylaştırarak nete bağlanmış.

  • nuh gemisini kaciran soyu tukenmis canli  (26.11.17 19:36:46)
bildigimiz anlamda olmaz.

zira canak anten, fark ederseniz mesela turksat canaklarinin hepsi ayni yondedir; guneybati, uydudan gelen sinyalleri parabolik yapisiyla odaklayarak baglantiyi saglar. canagi fiziksel olarak ortadan kaldirmak demek, uzay boslugundaki butun uydu sinyallerine tek noktadan erisim saglamak demek. boyle bir cihaz guclu bir alici ile pekala mumkun ancak maliyeti cok yuksek olur, son kullaniciya hitap etmez.
  • icim urperiyor  (26.11.17 21:38:17)
guneydogu olacakti, 7 sene sonra unutmusum biraz (:

  • icim urperiyor  (26.11.17 21:39:03)
böyle bişey tabi ki mümkün değil. insanlar teknolojik ilerleme ve buluşların tesadüfen olabileceğine inanıyor. bu tip haberler baya klik getiriyor vs.

bunun dışında iptv ya da dvb-t dışında klasik çanak anten olmadan görüntü alamazsın. tabi değişik ve ufak boy çanaklar hatta düz çanak antenler mevcut. farklı uydulardan gene klasik çanağa benzeyen daha ufak dome tipi antenler ile gene bazı verileri alınabilir. mesela denizciler için inmarsat adında hava durumu ve benzeri bilgileri aktaran uydular var.
  • orpheus  (26.11.17 22:20:19)