filtre kahve seçmece-mc donaldsdakine benzeyen

benim yeğenin son bir yıldaki en büyük hayali üniversiteyi kazanınca evine filtre kahve makinesi almaktı (hayattan çok büyük beklentileri yok çocuğumun) üniversiteyi kazandı gitti, harçlıklarını biriktirip en dandiğinden bir filtre kahve makinesi almış, sinbo sanırım. vizeleri de iyi geçince şimdi ben de güzel bir filtre kahve alayım ona diyorum ama sıfır bilgim var konuyla ilgili. ben granül beyaz çikolatalı mochacıyım. öhhöömm neyse.

şimdi çocuğum mc donaldsdaki kahveyi çok seviyormuş. ona benzeyen filtre kahve markası-modeli nedir?

bonus: kahve öğütücü vs. çok elzem midir?

Elzem ne demek bilmiyorum ama benim de kahve ogutucum var cok ise yariyor kendi cekirdegimi aliyorum.

  • Traveller  (26.11.17 18:17:03)
mcdonalds'ta hiç içmedim, bilmiyorum o yüzden. ama anladığım kadarı ile yeğenin bir kahve gurusu değil. dolayısı ile uçmaya kaçmaya gerek yok. bence şu 2 seçenekten birini deneyebilirsin;

1- Tchibo'dan 250 gr'lık kahvelerden alabilirsin (Mesela Black and White) (15 tl civarı) (öğütülmüş)

2- Ya da Tchibo'da istediğin her çeşit kahveyi 100 gr'lık paket şeklinde çektirip alabilirsin. Bu şekilde 2-3 çeşit alırsın, o beğendiği ile devam eder.

*eğer tek yaşıyorsa ve günde 5 bardak falan içmiyorsa kahvesi bayatlar. kahve öğütücü olursa, kahveyi çekirdek olarak alır, o kendisi yapmak istediği zaman çeker, yapar, bu şekilde bayatlama derdinden kurtulur. yani eğer bir güzellik yapcaksan, ucuzundan, manuel bir kahve öğütme makinesi de alabilirsin :)
  • giovanne  (26.11.17 18:18:59 ~ 18:20:11)
Makine değil çekirdek mcdonalds kahvesi tadı verir. Onu da zamanla bulmak lazım. Ya da gider sorarsınız hangi tip çekirdek diye ondan alırsınız. İkea çekirdeği olabilir benziyor onlar. Hem daha ucuz.

Demleme arası inanılmaz fark yok. Çocuk makine almış iyi kötü. Yine makine alırsan emeklerine de yazık çocuğun. Hem çok da fark olmayacak. Güzel bir öğütücü al bence. Kg55 mi neydi delonghi. Bende ondan var memnunum.

Dedikleri gibi taze çekirdek daha iyi.

Siz zaten makine almayacakmışınız nasıl okuduysam:D

Üçüncü dalga kahve duyarcıları gelirse de sallamayın, kendileri de anlamazlar v60, sifon, french, makine kahvesini.
  • Corrigan prefers beer  (26.11.17 19:10:05)