[]

Bitki ve hayvan türlerinin Latince isimleri özel isim midir?

Cümle içinde kelimelerden ilkinin birinci harfini nasıl yazmalıyız?

Mesela:

Arpanın Latince ismi Hordeum vulgare'dir. >>> Bu mu doğru mu?

Arpanın Latince ismi hordeum vulgaredir. >>> Bu mu doğru?

Vereceğiniz bilgi bir kanıta dayanıyorsa kaynak gösterir misiniz?

 
Taksonomide her zaman bu isimler cins adi buyuk harfle, tur adi kucuk harfle baslayarak yazilir. Tamami italik olmak zorundadir. Eger el yazisiyla yazilacaksa alti cizilir. En basit taksonomi kitabinda bile yer alan bir bilgidir, herhangi birine baksaniz bulursunuz sanirim.

Edit: Ornek vereyim. prntscr.com
  • evrim halkasi  (26.11.17 17:38:27 ~ 17:41:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.