norveç'li patronum maaşlarımı vermiyor

eski patronumum burada limited firması vardı bende çalışanıydım sgk'lı vs adam 5 aylık maaşımın üzerine yattı gitti Norveç'e gelmiyorda TR'ye.
avukata falan gittim anca e-haciz ile TR firma banka hesabından para çekebiliriz falan dedi ama tabi para yok adam ödeyeceği yerlere direk norveç'ten ödüyor. firma üzerine de bir varlık vs de kayıtllı değil.
Ne zaman ödeyeceksin diyorum hep bir ay sonra. sonra yine bir ay sonra. sonra yine. Norveç'e gittim adamın oradaki adresini diğer ortaklarını vs tanıyorum hepsini. Onlarda konuşmaya çalışıyorum onlar hemen o işlerle X ilgileniyor sen onla konuş diyorlar.
Norveç'e falan dava açalım falan desek bi dünya para masraf tutuyormuş. Zaten firma Norveç pasaportı ile kurulan TR firması.
ben çok araştırdım ama bir yol bulamadım duyuru belki sen bulursun.
edit : Norveç'te aynı isimde bir firma daha var ama TR ile Norveç firmasının bir bağlantısı yok.

norvec konsoloslugunun ticaret mustesarligi gibi bir birimi varsa istanbul'da, sansini orada dene. belki norvec hukuguna gore yapilabilecek bir sey varsa onlar yol gosterebilir.

  • lanc  (25.11.17 19:25:23)
Oraya gitmeden once bir danismanlim firmasina gittim onlar hic konsolosluk falan araya sokma mimlerler seni dedi. Norvec konsoloslugu falan hic oyle dava falan dinlemiyormus haklida olsa haksizda olsa kendi vatandasini mutlaka korurmus bunu soyleyende alman turk degil. Turk avukat bulamadim zaten.

  • dedim dedim de kime dedim  (25.11.17 19:35:26)
Bence yasal yoldan ziyade pislik yapmaya çalış. Müşterilerini falan öğrenebilirsen onlara konuyu anlatmakla tehdit et vs.

  • nano mercy  (25.11.17 19:41:34)
Zaten hic oyle seyler yapamadigim icin bu durumdayim hala mail atiyor muhasebe falan konularini bende anlatiyorum budur sudur diye

  • dedim dedim de kime dedim  (25.11.17 19:45:38)
Yapabilecek bir yakınından yardım isteyebilirsiniz. ;)

  • nano mercy  (25.11.17 19:54:40)