[]

Yapışmış ameliyat ipi, alinamayan dikisler

Selamlar, dikisleri aldirmaya gittigimde 2 dikisimi cekip alamadi doktor, sen cekersin bir iki gun sonra dedi ama cekiyorum cekiyorum gelmiyor, zaten kendiliginden duser dedi ama dusecek gibide durmuyor baya saglamca dikmisler :/
Misina gibi bir ip napcam ben bunlarla deride kalirsa sıkıntı olur mu?
Valla panik yaptim suan.


 
Aynısı benim başıma geldi. Birebir yani :)
Ben de bir iki gün çektim gelmedi. Tam 6 gün korkudan çekemedim. Sonra şeyi fark ettim. Oradaki yara kurduğu için dikiş düşmüyor. E kabuk da düşmüyor tam o köşede. Bir gün nemlendirici sürdüm. Günde 3 kere. Nemlendirici derken doku yenileyici bir kremdi adını unuttum şimdi. Sonra kabuğun üzerine elimi koydum (acır sandığımdan) diğer elimle de çektim dikişi kabukla beraber geldi. Kabuk kalkınca kanama falan olmadı tabii ki. Altta yeni deri oluşmuştu. İkinci bir kısmı vardı benim köşede kalan bir kısmı derinin altında bir kısmı derinin üzerindeydi. Kaş makasını alkolle dezenfekte edip görünen kısmı kıt diye kestim. Sonra iki ayrı uçtan, iki ayrı seferde çekince onlar da aynı şekilde çıktı.

Doktor sen çekersin diyince, ben de çekemeyince ben de sürekli senin gibi düşünüyordum. Acaba yanlış bir şey mi yapıyorum acaba kanatır mıyım... ama doktor çek diyorsa çekilebiliyormuş onu gördüm.
  • irene  (24.11.17 22:38:49) 
Kremin adını hatırlayamamıştım, buldum. İsmi fito krem. Bana normalde contratubex reçete edilmişti. Kabuklar düşmeden ona başlayamadım. Kabukların düşmesi 1 ay sürdü. Sebebi kuru olmasıymış. Fito kremi bana bir yakınım önerdi, memnun kaldım. Kontrolde doktora arada o kremi sürdüğümü söyledim, iyi yapmışsın dokuların yenilenmesine yardımcı olur demişti.

Çok geçmiş olsun.
  • irene  (24.11.17 22:42:38) 
Cok tesekkur ederim resmen icim rahatladi suan, o zaman ben bunlara direk excipal lipo ile dalarim, ben kuruyup dusecekler herhalde diyordum nemlendireyim o zaman


  • eja  (24.11.17 22:49:40) 
Acilde doktor olarak çalışırken bu tarz dikişleri bir ucundan tutup önce sağa sola oynatıp serbestleşmesini sağlardık. Daha sonra diğer ucundan keser asılırdık gelirdi.

Bugün annemin parmağındaki bu tarz bir dikiş için 10 15 dk uğraştım. Canı acıyınca da çok zorlayamadım. En son artık neşterin uzuyla dikişin olduğu yerden ipi buluncaya kadar kabuğunu kazıdım. Sağa sola çektim. Serbestleşince asıldım.

Dikiş ipinden ziyade kabuğa odaklanın. Kurumuştur ondan gelmiyordur.
  • Pleiades  (24.11.17 23:19:30) 
Excipial lipo yetersiz gelebilir, bir de içeriğindeki üre ne derece doğru tercih olur bilemediö. Benim bahsettiğim krem daha yoğun, yağlı gibi. Çok da ucuzdu. Bir onu denesen aslında?


  • irene  (25.11.17 00:23:39) 
sonradan gelen edit: olurda biri bu durumda olur ve okursa çekmeyin o ipleri kendi başınıza, benim dikişler düğümlüymüş, çektikçe etimin içinde düğüm etimi sıkıştırdı, acil servis yarmak gerek dedi şu an etim sıkışmış bir şekilde 90 gün iplerimin erimesini beklicem, ben ettim siz etmeyin.


  • eja  (27.11.17 23:12:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.