[]

LDP Neden Oy Alamıyor ?

eskiden yeniye(80'lerden itibaren) trt'nin yayınladığı vaadleri izliyorum, aynı kişiler aynı şeyleri söyleyip durmuşlar. LDP ve TKP hariç.

hadi tkp'nin halk arasında sevilmeyen bi' hikayesi var, bazı köylerde teröristle anarşisti bile karıştırıyor tanım olarak insanlar. Ama LDP neden oy alamıyor ?


 
tamamen aman oyum boşa gitmesin mantığından olabilir.
şahsım adına 2011den beri tüm seçimlerde ldpye oy verdim ve sadece seçim öncesi trt'de yayınlanan cem toker'in videolarını seyrettirerek 10'dan fazla insana da ldp'ye oy verdirdim ki içlerince önceki seçimlerde akpye oy verenler de var.
bu konuda medyada ısrarla yer verilmemesinin etkisinin de yeri büyük tabii ki. insanlar şimdiden iyi partiye oy vermeyi kabullenmiş durumda sıkça duyduğu için. onlar kadar ldp de medyada yer bulsa, anketlerde 7-8 olsa net barajı geçerdi şimdiye kadar. benim düşüncem tabii bu.
  • Mandos  (24.11.17 04:14:06) 
Baraj yüzünden. Partinin sıfırdan barajı aşacak atılımı yapması şu durumda imkansız olduğu için öyle tanıtımdı ses duyurmaydı gibi pahalı etkinlikler yapması da mümkün olmuyor doğal olarak. Baraj olmasa seslerini duyurmak için daha çok yatırım yapıp çalışırlar.

Bunlardan bağımsız, ülkede tek bir ideolojiye kanalize olmuş herhangi bir partinin iktidar olması çok zor. İdeolojisi olan insanı militan gibi gördüğümüz için sanmıyorum çok kişiye hitap etsin. İlla bi merkez sağa yanaşması lazım ki mevcut ldp'nin bununla pek bir ilgisi yok.
  • Bruce  (24.11.17 08:13:38) 
Baraj olmasa da yurdumda hem ekonomik hem de hak/görev/özgürlükler açısından tam liberal çok az insan var. Herkes ya büyük devlet aşığı ya da başkalarının özgürlüklerine karışma konusunda kendini haklı görüyor.

Yine de baraj kaldırılsa bu baskı ortamında sıkıntı çeken ve ekonomik politikalardan zarar görenlerden belli bir tepki oyu alabilirlerdi.

Ben boşa gideceğini bile bile LDP'ye atıyorum. Bir dönem LDP biraz CHPleşmişti ama neyse ki sonrada özlerine döndüler. Keşke Cem başgan gittikten sonra çıkan kavgalar onları diğer partilere benzetmeseydi.
  • cleric  (24.11.17 08:57:13 ~ 17:46:49) 
türk insanı komünist bile olur ama liberal olmaz.


  • nickini degistiren yazar  (24.11.17 11:18:48) 
ldp'yi bilemiyorum ama var böyle partiler. hani dernek olarak faaliyet göstermeyip niye siyasi parti olmakta ısrar ettiklerini bilemiyorum tabii; şair sezai karakoç'un bir partisi var mesela, ara sıra sezai karakoç'u sevip muteber gördüğümden konuşmalarına falan bakarım partideki. dernek/cemaat cinsinden bir şey ama siyasi parti olarak varlar. hatta birkaç seçime falan girmedilerdi eskiden ismi türkiye diriliş partisi mi neydi şimdi yüce diriliş partisi olmuş. bu da öyle bişeydir. ya da dernek olunca vergisi tüzüğü zorunlulukları daha farklıdır onunla uğraşmak istemiyolardır. ya da "siklemiyoruz ama biz de siyasi partiyiz lan" gibi bir tavırdır. olur mu olur.


  • dafaisss  (24.11.17 17:43:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.