yaşamak için weimar şehri

bu doğu şehrinde vakit geçirmiş, yaşamış olanlar var mı? özetle nasıldır işte, ev bulması kolay mıdır, zor mudur mesela, çevresindeki şehirler, erfurt, jena...vs, anlatın gitsin.

Yasamadim ama bi kere araba ile gectim. Kucuk bir sehir o nedenle ev bulmanin cok kolay olacagini zannetmiyorum ama kiralar cok yuksek degildir tahminime gore. zaten erfurt ve jena ya yakin oldugu icin o sehirler de ev bulmak icin alternatif olabilir. Dogu sehri olmasi nedeniyle de cok eglenceli bir sehir degildir. O bolge genelde alman sagcilarinin bolgesi, yabancilara yaklasimlari cok olumlu degildir. erfurt, jena da bir tik buyuk sehirler ama hareketli bir yasam beklenmez bu sehirlerden. Buyuk sehre alismis biri uzun sure yasayamaz. Bir diger dezavantaji da almanyanin ve avrupanin butun guzel sehirlerine uzak bir yerde. Sakin sesiz bir hayatim olsun diyene, veya bir sure yasarim ilerde baska sehre gecerim diyene uygun olur ama uzun sure bu sehirde yasayayim diyen iyice dusunmeli.

  • emrahday  (24.11.17 13:37:19 ~ 13:38:36)