[]

Kurban etini nereye bagislasak?

Kurbani kestirip etini bir kurıma goturmek istiyoruz, yer istanbul avrupa yakası, guvenilir gercekten ihtiyac sahibine ulasacak hangi kurum var?
 
Lösev? Çocuklara yemek olarak verdikleri yazıyor nette.


  • skayas  (24.11.17 00:19:15) 
et bi' ihtiyaç değildir. Yani ihtiyaç kelimesinin manası gereği ihtiyaçtır ama, zaruri birşey değildir.

Keza şu günlerde, kurbanı kesip siz rastgele bir mahalle seçseniz de evin dışından o eve et giriyormudur girmiyor mudur az çok çıkarırsınız ki bazı mahallelerde evlerin çoğuna et girmiyor.

bence kendiniz dağıtın, hem daha bi' sorumluluk almış olursunuz ibadetiniz ya da niyetiniz daha da gerçek yaşanmış olur.


Bunun dışında, kızmaca darılmaca yok çocuk okutan(evleri-yurtları olan) vakıflar gerçekten o etleri o çocuklara yediriyorlardır diye tahmin ediyorum. onların birisine de bırakabilirsiniz.
  • mete kudur  (24.11.17 00:21:32) 
Losev kurbanin sadece parasini aliyor, bizimkiler illa kestirip dagitmak/vermek gozleri ile gormek istiyor, yoksa direk nesin vakfina bagis yapıcaktık aslinda..


  • eja  (24.11.17 00:27:22) 
öğrencileri sevinidirirsin sevap da olur.


  • kediyiyenpiskopatfareyimben  (24.11.17 00:29:24) 
Lösev açıklamada kestiğini söylüyor, ötekilerden daha çok güvenirim ben de dindar bi adamım :) götürün kanserli çocuklar yerken izlesinler.


  • skayas  (24.11.17 02:45:03) 
En doğrusu yakınlardaki fakir ailelerden başlamaktır. Mahalle muhtarı da yer gösterme konusunda yardımcı olabilir.


  • 1adam  (24.11.17 08:10:38) 
Çocuk esirgeme kurumunda kestiriyoruz biz direkt. Böyle şeylerde çocukların hakkını kimse gasp etmez herhalde diye düşünüyoruz.


  • bigcaptain  (24.11.17 09:39:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.