kombiye yakin radyatoru kisma

uzaktaki petek isinsin diye yapilan kismayi ust vanadan mi alt vanadan mi yapmak gerek? diger vana full acik mu olmali?

Sadece ust vana kisilacak bunu net biliyorum ama Ceyrek ya da yarim tur muydu tam hatırlamıyorum deneyin isterseniz.

  • i m sick tired  (24.11.17 00:23:03)
Kombiye en yakın vanayı iyice kısın, biraz uzaktaki yarım açık gibi, daha uzaktaki tam açık değil biraz kısık,en uzaktaki komple açık olsun.

  • physcos physcos  (24.11.17 05:26:51)
Mümkünse termostatlı vana alıp değiştirin.

  • kisa  (24.11.17 06:40:53)
Ben evdeki petekleri Kombiyi yakın olandan başlayarak %50 kısıyorum. Giriş ve çıkışı kısınca ısınmasını istediğim peteğe sıcak su geliyor.

  • ceyhan prensi adana  (24.11.17 23:45:10)
kimse ya soruyu anlamamış, ya da okumadan cevabı yapıştırıyor. bir tek ilk cevapta sorulan soruya cevap verilmiş.

kalorifer peteğinin bi üstte su girişinde, bi de altta su çıkışlında vana var ya, hangisinden kısacağız diyor. üsttekini mi, alttakini mi, ikisini de mi?

petekleri ne kadar kısayım, hangi peteği ne kadar açayım demiyor.
  • kibritsuyu  (26.11.17 19:53:38)
araştırdım buldum. reglaj ayarı deniyor buna. dönüş vanasından, yani alttaki vanadan yapılıyor.

"reglaj ayarı" diye google'layın, nasıl yapacağınızın tarifleri çıkacaktır.
  • kibritsuyu  (02.12.17 12:13:31)