[]

Oslo'da göreceli ucuz yerler

Önümüzdeki şubat ayında eşimle Oslo'ya gideceğiz. Ancak genel anlamda aşırı pahalı bir şehir olduğunun farkındayız. O nedenle ilk başta hostelde kalmayı planlarken, bu planı couchsurfing'e çevirerek yaklaşık 800 TL'den tasarruf etmeyi başardık.

Şimdi ise Oslo'ya göre ucuza yemek yenilebilecek, takılınabilecek ya da orada yapılabilecek şeyler arıyoruz. Tavsiyesi olan varsa seviniriz.


 
kelime anlamıyla ucuz bir şey yok neredeyse. özellikle meydanın oralarda falan bir kahve kruvasan 50-55tl'ye tekabül ediyor. eğer amacınız doymak ise yapılacak en net şeylerden biri oranın süpermarketlerinden birşeyler alıp yemek. zaten yaşayanlarda öyle yapıyor.


  • dedim dedim de kime dedim  (22.11.17 22:53:32) 
dedim +1

oslo pahalı bir şehir ve hele merkezde ucuz yer yok gibi.
uzak durmanız gereken yerler ise türk, arap, pakistanlıların işlettiği ucuz fastfoodçular.
Coop veya ica bulursanız buralarda ucuz yeme içme işini halledebilirsiniz.
  • cedex  (22.11.17 22:57:31) 
tavsiyem yok ama iyi dileklerim var. booooooolca gezin, fotoğraf çekin, anın ve güzeller güzeli biricik hayalim norveç'in tadını çıkarın. iyi yolculuklar !! :)


  • vedderbaug  (27.11.17 11:33:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.