minibüs hattının insanlık dışı uygulaması

başlık tam doğru mu bilemedim. ama insanlık dışı kısmı doğru.
Şöyle özet geçeyim, milyon tane insanın bindiği yolda, (maslak) saatte 3 dolmuş geliyor
( beşiktaş- yeniköy), ve bu hep böyle. standart böyle.
Gelenlere binilemiyor, yer yok. Bayaaa, çocuk filan sığmaz yani, öyle dolu geliyor.
Bu şartlar değişir mi sizce? Deneyip başarı elde ettiniz mi? ne yapılabilir? Dolmuş hattına dolmuş eklemek, ya da bunların (insanların nasıl gittiğini umursaması - mümkün değil de ) insani şartlara çekilmesi vs nasıl olabilir?

Otobüs hattı eklenmesi istenebilir. Minibüslerin komple kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.

  • Lim5  (22.11.17 21:04:40)
O hatta giden otobüsler varken neden minibüs?

  • zoghurt  (22.11.17 21:04:50)
metro ve otobüsü kullanarak alternatif rotalar oluşturabilirsiniz (metroyla gayrettepe oradan beşiktaş gibi)
Twitter'dan beyaz masa'ya ya da bimer'e şikayet edebilirsiniz ama çözüm olur mu sanmam.

  • sanquis  (22.11.17 21:05:53 ~ 21:06:40)
- otobüsler de hep dolu
-minibüs nefretimi paylaştığınız için teşekkürler. faşik bi bakış olsa da, toptan, kültürüyle birlikte yollardan çekilmelerini umuyorum. ama bunun için akıllı bi şehircilik lazım tabii.
neyse, yine umutlu bakalım:)

ek otobüs seferi talebi mantıklıymış. onu bi deneyeyim.
avbv minibüslerin.
saygılar, teşekkürler
  • neynep  (23.11.17 13:45:36 ~ 13:45:49)