Tam Otomatik Kahve Makinesi

Merhabalar..
Ufak çaplı bir kafede kullanılacak tam otomatik bir kahve makinesi bakıyoruz. Sütlü kahve çeşitlerini de yapabilen, iyi bir barista kadar olmasa da içilebilir güzel kahveler yapabilen bir cihaz yeterli olacaktır.
Esasen 1-2 model buldum ama emin olamadım.

1- Siemens TE603201RW -www.hepsiburada.com

Fiyatı 2000 lira. Bu makine esasen genel olarak beğenilmiş. Ancak sütlü kahveleri yeterince sıcak yapamadığını okudum. Doğruluk payı nedir? Kullanan varsa yorumlarını alabilir miyim?

2- Krups EA8298 -www.hepsiburada.com

Fiyatı 2600 lira. Hepsiburada'da beğenilmiş ama yorum sayısı az. Yabancı sitelerde o kadar da beğenilmemiş. Vasat denmiş. Bilemedim.

3- Delonghi ECAM 45.760W -www.hepsiburada.com

Fiyatı 3000 lira. Yorumlar çok olumlu. Fakat diğerlerinden pahalı. Özellikle Siemens ile 1000 lira fark var. Değer mi?

Bunlar haricinde önerebileceğiniz bir makine de olabilir tabi.

Bilgim yok makinalar hakkında ama tavsiyem yabancı sitelerin yorumlarını değerlendirin kahve makinesinde çünkü türk milletinden daha çok kahve tükettikleri için o konuda yorumları iyi oluyor.

  • England  (21.11.17 23:53:23)
Delonghi ESAM6600 kullanıcısıyız. Epeyce kalabalık bir ofiste birkaç yıldır sıkıntısız kullanıyoruz.

Temizliğini yapıp, arada bir kireç çözme işlemi yapınca başka derdi tasası yok. Espressosu lezzetli. Lattesi normal.
  • fever  (21.11.17 23:59:36)
ofiste tüm bu makinelerden daha iyi olan bir modeli kullanıyoruz. wmf 900 sensor titan modelin adı.
üzgünüm ama bizim kullandığımız da dahil olmak üzere bunların hiçiri bir kafeye uygun değil bence.

  • teritori  (22.11.17 08:55:14)
"Kafe" için olduğunu atlamışım. Kafedeki iş hacimini bunlar karşılamayabilir, sorun yaşamanız olası.

  • fever  (22.11.17 23:55:03)