Hangi ülkede iş bakayım?

AB vatandaşıyım. mühendisim.
Tecrübe 5 yıl. Sektör enerji.

Anadile yakın ingilizce, başlangıçtan az ilerde almanca ve sokak dili şeklinde rusça biliyorum.

İş bulup yaşamalık hangi ülkeleri önerirsiniz?

Fransa.

  • dissendium  (21.11.17 21:14:03)
tecrübene göre değişmekle beraber ingiltereyi başa yazmalısın. almanya dil olmadan sıkıntı olabilir iş bulmak vb. hollanda diğer bi alternatif. oil&gas şirketlerine kapağı atarsan relocationla falan paranın azına vurabilirsin ileride.

  • kveldulv  (21.11.17 21:29:40)
Hollanda olabilir, mühendislik alanında master için en çok burs veren ülkelerden biri sanırım, Delft'te okumuş bir sürü arkadaşım vardı, bir kısmı masterdan sonra iş bulup orada devam ediyorlar. UK düşünüyorsanız hızlı davranmakta fayda var, malum Brexit muhabbeti var. ne bok yiyeceklerini kendileri de bilmiyor. İçlerinden bi kısmı bizim commonwealth imiz var, hard brexit se hard brexit sktri çekelim abye, sömürge commonwealth adamlarını kullanalım, abyi niye bu kadar şımartıyoruz diyor.

  • freedonia  (21.11.17 21:45:59)
Enerji sektöründe norveç bayağı atılımlar yapmakta. Özellikle temiz enerji kısmında

  • neysene  (21.11.17 22:18:35)
Enerji sektörü ve ab vatandaşlığı.
İngiltere’den sonra Almanya en mantıklıları gibi.

  • bubiruyaolmali  (21.11.17 22:22:20)
Norvec, almanya, hollanda

  • kuehles blondes  (21.11.17 23:03:52)
sektörü bilemem ama norveç derdim kesinlikle.

  • burya  (21.11.17 23:04:48)