Dolar ile maaş almak(şantiye)

Yurtdışı şantiyesinde çalıştığım için maaşı dolar ile alıyorum.
Aklıma şu takıldı.
Mesela geçen ay araba aldığım için doların hepsini bozdurmak durumunda kalmıstım.
2 3 gün içerisinde maaşım yatacak.
Atıyorum kur yine 3.90 üzerinde olursa, satmalı mıyım mesela? Yani yine karda oluyor muyum? Yoksa değişen bi şey olmuyor, ihtiyacım kadar filan mı bozdurmalıyım?
Sabah sabah kafam da basmıyor olabilir bu arada:)

Hocam bu devirde dolar bozdurmak pek akıl karı değil. İhtiyacın kadarını bozdur kalanı dolarda tut.

  • lcha  (21.11.17 10:29:08)
doların düşeceğini düşünüyorsan böyle bir hamlede bulunabilirsin, aksi halde dolarda kalmak uzun vadede her türlü kazanç. ben de dolar kazanıyorum ve birkaç aydır kredi ödemelerimi tek takside düşürdüm, eskiden bir an önce bitsin diyordum ama şimdi dolarda kalıp bekliyorum.

  • idris amil zula  (21.11.17 10:34:03)
Türkiyeye dönmeyi hedeflediğin yıl ile de alakalı. 3 ay sonra dönecek kimse ile 30 yıl sonra dönecek kimsenin taktik ve stratejileri çok farklı olacaktır. Odak noktası: yakın gelecekte harcamaların ve gelirlerini aynı döviz cinsinde tutmaya çalış.

  • 507  (21.11.17 13:41:56)