Orijinal toner veya muadil toner?

Selam

En az 5-6 yıllık yazıcımın toneri bitiyormuş, ikaz etti beni. Ben de orijinal toner baktım ama 321 tl diyor. Bi de 96 tl'ye muadil toner varmış.

Muadil toner alınır mı?
Tercih edilmesi gereken belli markalar var mıdır? Varsa nelerdir?
Yine alışveriş için belli internet siteleri ve belli fiyatlar var mıdır? Varsa nelerdir?

Hiç bilmediğim bir alan, yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Daha da ileri git, toneri kendin doldur. Cok daha ucuza gelecek. 50 liralik tonerle 10 kez doldurmusumdur.

  • hikmetkaraman  (21.11.17 02:07:43)
10 tl karşılığında tonerim için toz satın alıp, kendim dolduruyorum.

sorun yaşamadım.
  • han20  (21.11.17 02:49:20)
@hikmet ve @han

Peki nası yapıcam bu işi? Yuutup vidyoları yeterli gelir diceksiniz şimdi... Hey Allaam... :)
  • yaren  (21.11.17 03:04:10)
@yaren

Aynen oyle :D
Ama tonerin cipini degistirmek gerekli olabilir. Yazicinin markasini modelini bi yaz bakalim
  • hikmetkaraman  (21.11.17 03:17:25)
ikinci aşamada youtube videoları yeterli ancak ilk olarak tonerinin doluma müsait olup olmadığını tespit etmeniz gerekli.
onu bir araştırın öncelikle. model numarası+toner dolum vs. diye n11 türevlerinde aratın, satıcıya uygun olup olmadığını sorarsınız.
muadil tonere göre çok daha ucuz, toner değişimine göre komik denecek bir rakama halledersiniz.
  • han20  (21.11.17 03:17:50)
samsung scx-4300 marka model bu.

çok detaylı çok ileri teknolojik bir alet değil, sanırım çipi falan da yoktur :/
  • yaren  (21.11.17 03:34:19)
cipi varmis. youtube'dan how to reset samsung scx-4300 diye aratinca baya video cikiyor. bundan sonra dolumu yapman gerekiyor. Yine Youtube :)

Samsunga uyan herhangi toner tozunu alabilirsin
  • hikmetkaraman  (21.11.17 03:40:07)
@hikmet

Senden öğreneceklerim var. Beni buralarda unutup gitme. Cidden konuya fena halde Şililiyim.
  • yaren  (21.11.17 05:40:29)