[]

vucut gelistirmeylen ilgili

1-2 ay araliklarla onceden bu sporu yapmis olsam da yapmayali aradan 1 yil falan gecmisti ki 1 ay once tekrar basladim. bacak calisirken bi sikintim yok, iyi performans aliyorum. ama mesela bugun kol calisiyordum, barbell curl u 25 kg ile yapiyorum normalde mesela, ama 3. hareket olarak yine barbell curl yaparken 10 kg yi bile kaldiramadim. ara sira bazi hareketlerde boyle oluyor, normalde kaldirdigim kilonun yarisi bile kaldiramiyorum. kaslarimda bi sey birikmis gibi hissediyorum ve hicbir guc uygulayamiyorum. bu niye oluyor? programim mi yanlis yoksa overtraining dedikleri durum bu mu?


bir de ilk zamanlar antreman sonrasi gunler calistigim bolgede bayagi aciyi hissediyordum, bu aci giderek azaldi. bu normal midir? agirliklari duzenli araliklarla arttirmama ragmen

 
çare kreatin. bir de karbonhidrata dikkat et. eğer ketojenik diyete yeni başladıysan geçici enerji düşüklüğünden olabilir. değilse daha az ve kaliteli karbonhidrat ile daha çok yağ ye.

acı azalır zamanla. tamamen yok olduysa laylaylom gidiyorsa her şey o zaman ağırlığını artırma zamanın gelmiş demektir.
  • alperz  (20.11.17 22:24:13) 
1 yıl bırakmışsınız ve tekrar döndüğünüzde her şeyi eskisi gibi bulamazsınız. Tabiki önceden kaldırdığınız kiloları kaldıramayacaksınız. Fakat daha önce spor yapmamış birine göre vücut daha hızlı adapte olacka ve eski performansınıza kavuşacaksınız.

Burada önemli olan kaç kg kaldırdığınız değil zaten. Kas fibrillerini ne kadar zorladığınız. Yeni başlayan biri kendi vücut ağırlığıyla 1 set 8 tekrar yapar ama yine de gelişir çünkü vücut ilk defa bununla karşılaşıyordur ve fibriller zorlanır.
Şuan sizin en az %60ınız ile çalışıyor olmanız yeterli eski formunuza kavuşmanız için.

Acı olayı da her zaman aynı dozda olmayabilir. Bu ay acıdı o zaman çok iyi çalıştım diye bir şey yok belki hareketi yanlış yaptın o yüzden acıdı anlatabildim mi? Gelişimini takip etmen için acı bir etken olmamalı. Tanita aletinde tartılıp bilimsel verilerle ilerlemelisin.
  • powerpufgirl  (21.11.17 01:17:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.