Basit malların ihracı?

arkadaşlar selam vallahi artık bu işe girmeye karar verdim.

biz belki biliyorsunuzdur nişan tepsisi, düğün süsleri falan yapıp satıyoruz bir süredir.
ve neredeyse her ay bize özellikle araplar bir çok mesaj atıyor ve bizden ürün almak istiyorlar. ama satamıyoruz çünkü;

1. kargo çok pahalı.
2. güvenilir bir şekilde o kadar mesafe gidebileceğini sanmıyoruz bizim ürünlerin. (bazıları hassas ürün çünkü. üstllerinde suni çiçek falan var)

size sormak istediğim eşy şu;

atıyorum ayda 20 kargo çıkaracağız suudi arabistan'a, katar'a falan. bunu en uygun fiyata ve ürünler zarar görmeyecek şekilde nasıl yapabliriz? bunların ihracatını yasal olarak nasıl yapabiliriz ek olarak?

ups kargo ile çalışıyoruz ama 500 liralık ürün satarsak, kargosu da 500 lira tutuyor.
ptt'ninki daha ucuz tutuyor ama onda da bir çok güvence yok.

belki aracı bir ihracatçı firmalar falan oluyordur hem işin bürokrasisini onlar hallediyordur hem de kargolama işlemleri için toplu bir anlaşmaları olduğu için daha ucuza çıkıyorlardır diye düşündüm.

bu işin usulü nedir?

mikro ihracat yapacaksınız, yoksa başa çıkamazsınız.

7500 Euro altı ve 100 KG altı .
  • kaosu  (20.11.17 13:51:46 ~ 13:52:21)