[]

Apple Almanya Alışveriş Sorusu

Merhaba,

Şimdi arkadaş Almanya Apple’dan telefon alacak da, son aşamaya kadar geldiğimizde ancak bugüne check-in tarihi veriyor mağazadan teslim için.

Bundan ilk olarak telefonun mağazada olduğu sonucunu çıkarabiliriz değil mi? Bir de ben 29’unda gidiyorum oraya ve ancak 30’unda alabilirim telefonu. Check-in’de ileri tarihler seçilemiyor, bu sıkıntı olur mu? Ya da alacağımız gün mü internetten satın almalıyız?

Son olarak havaalanında tax refund alabilirim internet alışverişiyle de öyle değil mi fatura benim üzerime olduğu sürece?

Site tamamen Almanca da, emin olmak istedim.

Teşekkürler.

 
online alışverişlerde geri ödeme alamıyorsun normalde ama işin içine mağazada teslim girince durum değişiyor mu bilmiyorum. sadece fatura yeterli değil çünkü bir form da doldurman gerekiyor alışveriş yaptığın yerde.


  • nrmnm  (20.11.17 11:27:38) 
pick up da tarih seçemiyorsun evet, eğer ödemetü yapmaz isen pick up da da gitmez isen pick up hakkın kayboluyor.

pasaportunla gidip mağazadan tax free formu düzenlenmesi lazım, sadece fatura ile alamazsın
  • oscar  (20.11.17 14:18:18) 
Google translate'ten ingilizceye çevir siteyi, baya rahat oluyor.

Gidip alırsan tax refund isteyebiliyorsun. Bu arada evet mağazada belirttiğin zaman gidip almazsan hakkın kayboluyor, zaten parayı da sen gidip alana dek çekmiyorlar hesaptan.
  • noluyo yaa  (20.11.17 14:34:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.