En sevdiğiniz tavuk yemeği?

Benim fırında kanat galiba. Belki farklı tarifler çıkar, nasıl seviyorsunuz tavuğu?

köri soslu tavuk

  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (19.11.17 22:09:13)
duz patates yemegi olarak. gavurlarin "comfort food" dedigi sey benim icin tam olarak budur. mis gibi. hem lezzetli, hem nispeten saglikli ve besleyici hem de buram buram ev, rahatlik, guzellik, masumiyet kokuyor jsksks. tavukla yapilan neredeyse her seyi severim ama basit bir salcali-soganli patates yemegini hicbir seye degismem. yaninda pirinc pilavi da varsa abooooovv

  • der meister  (19.11.17 22:12:44)
1-Tavuk sarması. Hani inceltilmiş göğüs içine sebze konulup sarılıyor ya ondan.

2-İçi kaşarlı tavuk köfte.

3-Kemikli tavuk yemek çok zahmetli geliyor ama kemiksiz kısmını yiyeceksem fırında tavuk da çok güzel.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (19.11.17 22:15:39)
cordon bleu (salam ve kaşarlı tavuk sarma)

  • himmet dayi  (19.11.17 22:18:27)
mantarlı - peynirli schnitzel

  • pinkpeony  (19.11.17 22:23:22)
köri soslu tavuk +1
şinitzel +1

ek: beşamel soslu fırında tavuk
  • duyond  (19.11.17 22:32:59 ~ 22:44:50)
En sevdigim tavuk, yemegimde olmayan tavuk. Plastik gibi bir sey. Insanlar nasil seviyor anlamiyorum. Sirf et diye lezzetli diyip kendilerini kandiriyorlar.

  • Traveller  (19.11.17 23:51:11)
Traveller +1
(bitek kendini kandırma kısmına katılmıyorum, kimin neyi lezzetli bulduğuna laf etmem)

yediğim tek halinin tavuk tadının en az hissedildiği hali olduğunu düşünürsek kendimce tutarlıyım; tatlı-ekşi soslu tavuk. zaten içindeki ananası biberi yemek daha güzel.
  • Bruce  (20.11.17 00:00:38 ~ 00:01:47)
Haşlanan tavuğun -mümkünse köy/organik- beyaz etinin tiftik edildiği kendi suyundan yapılan pirinç ile birlikte üstüne hafif karabiber kırmızıbiber serpildiği hali.

  • candanag  (20.11.17 00:16:28)