[]

Yurtdışına kargoyla gıda gönderimi

Ekteki gibi paketlenmiş pişirdiğim ürünleri ayakkabı kutusu gibi bir kutuda( ayda 200 kere falan,farklı adreslere) bir düzende Avrupa'nın çeşitli yerlerine gönderme planım var. Bu tarz şeyler gümrükten geçer mi?Gıdanın alınmış herhangi bir belgesi yok, sadece bu tarz basit bir etiketle.

Yani aslında temel 2 sorum şu:
a)bireysel olarak ayda 200 300 ayrı kargo göndermek(herhangi birşey içerse bile) ticari kapsama girebilir mi?(sample mantığındayız aslında)
b)bunların içinde ne tarz gıda gönderebiliriz?(yukarda anlattığım gibi olmazsa, daha farklı bir paketlemeye girelim?)

Biraz karışık olduysa affola.

 
Pts kargoyu arayıp sorun. (Evet PTT değil.) Oldukça ilgililer.


  • inawen  (19.11.17 22:51:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.