yeni daireye elektrik, su, doğalgaz aboneliği

merhabalar. yeni satın aldığımız daireye taşınıyoruz. içinde daha önce oturan vardı. yani yeni yapılmış bir daire değil. abonelik işlemlerinden anlamadığım için birkaç sorum var.

- devlet dairelerinde günümü heba etmeden elektrik su ve doğalgazı internet üzerinden üzerime alabilir miyim.

- internetten bu işler olmuyorsa. tapu annemin üzerine, yaşlı kadını devlet dairelerinde uğraştırmamak için. bu abonelikleri kendi üzerime alabilir miyim?

-elektriği üzerimize alırken tesisat numarası falan istiyormuş. eski ev sahibinden önceki faturasını mı istemeliyim?

- daha önce oturduğumuz evde(şimdi burayı kiraya vereceğiz.) igdaşa güvence bedeli altında 500 lira gibi bir para ödemiştik. yine böyle bir para ödeyecek miyiz?

şimdiden teşekkürler.

3. soru
- daha önce oturduğumuz evde(şimdi burayı kiraya vereceğiz.) igdaşa güvence bedeli altında 500 lira gibi bir para ödemiştik. yine böyle bir para ödeyecek miyiz?

kiraya vereceğiniz bir evin, elektrik/su/doğalgazını neden üzerinize alıyorsunuz?

2. soru

o evde kaldığınıza dair ikametle giderseniz siz de yapabilirsiniz tabiki.

1. soru

yaşadığınız ile göre değişebilir.
  • blue eyes white dragon  (19.11.17 18:09:02)
İstanbul Avrupa ise hepsini internetten halledebilirsiniz. Anadolu’da sadece elektrik için şubeye gitmeniz lazım, gerisi yine online halledilebilir. Diğer şehirleri bilemiyorum.

Evet

Saatin/sayacın üzerinde yazar. Eski fatura varsa onu da alabilirsiniz.

Elektrik, su, doğalgaz hepsinde eskisinin güvence bedelini alacaksınız yeni ev için tekrar vereceksiniz. O da online yapılabiliyor İstanbul için yukarıda söylediğim gibi.
  • nrmnm  (19.11.17 18:15:18 ~ 18:19:08)
@blue cevaplar için tesekkürler.

tam anlatamadım . şu an oturduğumuz evi, yeni eve taşındığımızda kiraya vereceğiz. şu an ki evde abonelikler zaten bizim üzerimize. bunları iptal ettireceğim. yeni evdekileri üzerimize alacağız.

@nrmnm tapu falan istedikleri için internetten olacağına ihtimal vermiyordum, online yapılabiliyor olması çok iyi oldu. teşekkürler
  • egokalp  (19.11.17 18:28:26)