Saglam araba

Volvodan başka sağlamlığı ve güvenliği ile ünlü araba markası var mı?Model de olur.İkinci,üçüncü sıraya neleri koyabiliriz?

'Sağlamlığı ile ünlü araba markası' yaklaşımını bence terk etmek gerek. Hyundai'nin, Mercedes'inkinden fazla puan alan modelleri olabiliyor. Seçimleri belirleyip kendi aralarındaki güvenlik kıyaslarına bakmak gerek. NCAP'ın duyarlılığı da biraz düşük bu arada, 5 yıldız almayanı dövüyorlar. IHSS gibi ek derecelendirmelere de bakmak iyi olabilir. Son olarak, uygunsuz hızlarda çarpmalarda hiçbir araç güvenlik vaat edemez ve 'arabam sağlam' düşüncesi sizi limitleri zorlamaya itmesin. Bu bakımdan davranışınız değişecekse güvensiz olduğunu düşündüğünüz araca binmek daha iyi bile olabilir 'kaza ile sonuçlanma' yüzdeleri olarak.

  • lackofsleep  (19.11.17 15:15:00)
skoda ilk üçtedir bence.

  • zgrydn  (19.11.17 15:15:22)
ncap bir kriter olsa da çok da önemsememek lazım. bunu abd'de nhtsa için testler düzenleyen bir laboratuarda 1 ay zaman geçirmiş biri olarak söylüyorum. çarptığın hız, çarptığın açı ve çarptığın yer ölümle kalım arasındaki ince çizgiyi belirler.

  • rain when i die  (19.11.17 15:17:06)
saab

  • c1b2k3  (19.11.17 15:39:52)
Tesla'nın arabaları bildiğim kadarıyla güvenlik testlerinin tamamından tam puan aldı.

  • mr sherlock  (19.11.17 16:15:52)
saab, audi, tesla, bmw bence sağlamlıkta zirve yapan markalar.

  • babilbaligi  (20.11.17 10:41:44)