kilo alma ve kalori hesabı

elimde bir adet eti cin bisküvi var
100 gr da değeri:440 kcal + (4,7 gr protein)
100 gram ufak ton balığı: 193 kcal + (22,5 gr protein)

şimdi bisküvi nasıl ton balığından daha besleyici oluyor ben anlamadım. o zaman ton balığı yerine öğünlerde bu bisküviyi yesek daha faydalı olmaz mı

www.fatsecret.com.tr

kilo almak isteyen birisi bisküvi mi yesin yani ton balığı yerine

Besleyici olması kalorisi ile doğru orantılı değil ki. Dikkat et ton balığının protein miktarı diğerinin yaklaşık 5 katı.

Evet bisküvi ile daha çocuk kilo alırsın ama aldığın yağ olur ve de kandaki şekerini sağlıksız bir biçimde yükseltir. Yani balığı seç.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (19.11.17 14:14:28)
Kalori, o ürünün sahip olduğu enerji miktarını gösterir, bu kalori miktarı leş de olabilir faydalı da, bu ayrımı yapan da enerjinin makro dağılımıdır, yani sahip olduğu protein yağ ve karbonhidrat dağılımı, faydalı olup olmadığını bu dağılımından anlarsın fakat bu da yetmez, ayrıca bu kalorilerin/makroların kaynağını da inersin; protein yağ karbonhidrat nereden geliyor ona da bakarsın, faydalı mı değil mi tespitini en iyi bu şekilde yaparsın.

  • angelus  (19.11.17 14:27:16)