[]

Alt çenenin önde olması ve tedavide kullanılan aparat

Merhaba,

7 yaşında bir küçüğümüz var, ağzını kapattığında alt ve üst dişleri üst üste biniyormuş, doktora gitmişler ve şöyle bir aparat önerilmiş 1 sene kullanılmak üzere:

static-content.springer.com

Daha önce kendisi ya da yakını kullanmış olan var mı bu aparatı? 7 yaşında hareketli bir çocuk için çok zor değil mi bunu kullanmak? Tecrübesi ve önerisi olan varsa ve fikir belirtirse çok memnun olurum.

Teşekkürler

 
Ben yaklasik 2 sene kadar kullandim. Korktugunuz gibi tehlikeli bir durumla karsilasmadim. Fakat dikkat etmek gereken bir olay var. Goruntusu garip oldugu icin kendimi iyi hissetmiyordum. Ev disinda takmaya utandigim icin sadece gece yatarken kullaniyordum.


  • nax  (18.11.17 23:36:31) 
Çocuk ileride bunu çok sıkıntı edinebilir, diş tedavileri ne kadar vaktinde gerçekleştirilirse o kadar faydalı olur. Ben çok fazla gecikmiş biri olarak acısını çok yaşıyorum.


  • yaren  (19.11.17 01:00:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.