Avrupada phd yapıp dönüp burda akademisyen olma süreçleri hk

Selams öncelikle

Ben yüksek lisansı ingiltere de yapmıştım.bir yılı aşkın da iş hayatındayım. Amma velakın iş hayatı zormuş şimdi öğrendim. Şirket iyi maaş iyi ama stres çok iş yükü çok insanları çekmek zor.
Düşündüm ki yine ingiltereye gitsem doktorayimı yapsam sonrada akademisyen olsam nasıl olur? Doktoraya garanti kabulüm var öyle düşünün.
Eu’da çalışmayı düşünmüyorum. Tr de de istanbul dışı düşünmüyorum. Devlet ya da özel süreç nasıl işler. Olabilir miyim akademisyen bir aydınlatırsanız sevinirim

ozelde alanina bagli oiatak daha rahat is bulursun. devlet zor

  • eriksatie  (18.11.17 13:34:10)
Pisman olursun, heleki su ortamda Türkiye’de akademisyenlik delilik.

Etrafta pisman örneği çok.
  • fever  (18.11.17 14:15:34)
Is yuku ve stresten dem vurup doktora -hele de yurtdisinda- yapmak istiyorsaniz yanlis noktada oldugunuzu belirteyim oncelikle. Turkiye'de akademisyenlik zaten basli basina zor bir is. Bir de Istanbul disinda calismam derseniz, iyice zorlasir. Rahat olsun, devlete kapagi atayim deseniz, devletteki durum malum. Ozel universiteye gitseniz, yayin baskisi vs sirketteki is yuku ve stresten daha beter duruma dusersiniz. Kisacasi verili bilgiler altinda zor diyorum.

  • evrim halkasi  (18.11.17 15:19:03)