çeviri fiyat işleri

Merhabalar,
Bi ek iş teklifi geldi, çeviri metni içeriyor. Ben de bu konuda aktif çalışmadığım için ne diyeceğimi bilemedim:( Fikriniz varsa yardımcı olabilir misiniz acaba, birkaç sorum olacaktı fiyatlandırma ile ilgili.
Teşekkürler ederim.

Geçenlerde bir duyuruda 1000 karakter için 15-20 TL gibi bir fiyat görmüştüm. Muhtemelen konuyu bilenler yazar birazdan.

  • mr sherlock  (18.11.17 13:07:33)
Türkçe İngilizce mi? Başka dil mi

  • benaslindayohum  (18.11.17 13:10:54)
Tr-ingilizce.

  • neynep  (18.11.17 13:15:23)
tecrübene, metnin konusuna hakimiyetine göre bir fiyat belirle.
piyasada şuan çeviri büroları 8-10 TL (1000 karakter) arasından iş veriyor.
müşteri şahıs ise 10-15 TL arası bir fiyat verebilirsin.
eğer konu çok spesifik ve bu konuda bilgi sahibi isen fiyatı biraz daha bu skalanın üstüne taşıyabilirsin.
  • lesmiserables  (18.11.17 13:27:45)
şahıs ve evet spesifik, benim bikaç yetimin birleşmesi ile güzel bi iş olacağı için vermek istediler. ama şöyle bişey var, ben bu alanda iş almadım önceden ( ing-tr yaptım da, tr-eng yapmadım) bunun benim için biraz daha zahmetli, zaman ve çalışma gerektiren, ekstra zaman ayırmam gereken bir iş olması fiyata yansıyor mu? Sizin kararınız nasıl olurdu benzer bir durumda? @lesmiserables

  • neynep  (18.11.17 13:36:17)
cevirinin alanına göre degisir ama bürolar 1000 karaktere 30 lira ortalama fiyat veriyor, bunun 10-15 lirasini cevirmene veriyor. ben dogrudan kisilerden alıyorum, 1000 karaktere 20 lira aliyorum tip cevirisi icin.

  • eriksatie  (18.11.17 13:36:56)
@neynep

o halde kendi ingilizcene göre değerlendir fiyatı. eğer özel bir konuysa 15-20 arası ne yedirebiliyorsan söyle.
çeviride hiç kimse hak ettiği fiyatı kazanamadığından biraz kim kime ne geçirirse piyasasına dönmüş durumda. çalıştığım şirkette maaşı böldüğümde 1000 karakterim 6 TL'ye gelirken, dışarıdan 1000 karakteri 35 liraya iş yaptığım müşterilerim de oluyor.
piyasa serbest yani, fiyat sana kalmış. bu verdiklerim sadece genel fiyatlar.
  • lesmiserables  (18.11.17 13:46:36 ~ 13:47:16)
@lesmiserables, anladım. Tabii değişir ama adil olması açısından bir aralık bilmek çok yardımcı oldu. teşekkür ederim.

  • neynep  (18.11.17 13:57:16)