[]

İstanbul'da Turistik Olmayan Görülecek Yerler

Yurtdışından gelen arkadaşları gezdireceğim ama ben de sadece bir yıldır İstanbul'da olduğum için çok bir yer bilmiyorum. Kendileri turistik olmayan, alternatif yerleri görmek istiyor. Nereleri önerirsiniz? Mesela bit pazarlarını çok severler. Hamama da gitmek istiyorlar. En iyi seçenek hangisi? Ayrıca Türk mutfağını iyi bir şekilde tanıtabileceğimiz lokanta önerilerinize de açığız.
 
feriköy bit pazarı(pazarları açık oluyodu galiba, sabah erkenden gidebilirsiniz.)


  • contavolta  (17.11.17 15:55:59) 
Kuzguncukta salep içebilirsiniz mesela, ben hiç gitmedim ama Edirnekapı tarafında Asithane diye bir yer varmış(Osmanlı mutfağı), Cihangirde ara sokaklarda barlarda takılabilirsiniz. Kadıköy'de Akmarın alt tarafında İskenderci vardı orada iskeder yiyebilirsiniz, Kadıköy'deki plakçılarda ve antikacılar sokağında dolaşabilirsiniz. Kadıköy Cafer Erol'da boza,Bebek'teki Bebek kahvesinde türk kahvesi içebilirsiniz.


  • jam  (17.11.17 16:11:42) 
3. havalimanı inşaatını gezdir. çatlasınlar.


  • lazpalle  (17.11.17 16:16:53) 
Kadıköy'de Çiya: www.zomato.comçiya-sofrası-kadıköy-merkez-istanbul


  • fotrsapka  (17.11.17 16:24:47) 
Çorlulu ali paşa medresesi. ağırlıklı olarak yerli müşterileri var nargilecilerin. belki hoşlarına gider..


  • silah taciri  (17.11.17 16:31:09) 
kesinlikle çorlulu ali paşaya gitme istanbul bir çomarland olsaydı başkenti kesinlikle çorlulu ali paşa olurdu


  • bizansa karsi memleket takimi  (17.11.17 17:02:40) 
Kadikoy carsisi-moda. Gayet alternatif.
Balat
Kuzguncuk
Karakoy

Onun disinda acikcasi ilk defa istanbula geliyolarsa duz turistik yerleri de bi gezsinler. Bence keisnlikle deger sonucta avruapdan filan farkli.

Hamam olarak, uskudardaki valide atik hamami. Giris+kese+kopuk masaji 30 tl mi ne, bir de 3-5 bisey bahsis tabi. Havlu mavlu veriyolar orada tertemiz valla. Ben istanbula her geldigimde gidiyorum.
  • kuehles blondes  (17.11.17 18:07:01) 
Sultanahmet vs ortamlarindan uzak durmanizi tavsiye ederim zira yakin zamanda gelen arkadasimla eminonu civarinda dolasinca "hayatimda hic bu kadar burkaliyi bir arada gormedim" demisti. Agir suriye populasyonu ve arap sokak kulturunde bogulabilirsiniz.

Kariye muzesi ve cevresi cok guzel. Sokak dokusu hala tarih kokuyor, pek turistik degil.

Yemek icin çiya+1
  • nax  (17.11.17 18:52:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.