Devletin İnsanları Eşleştirip Evlendirdiği Sistem Kurmasını İster Misiniz?

Devlet dese ki, şu anki evlilik müessesi gelecek için yeterli sağlıklı ve akıllı nesiller yaratamıyor. Yeni nesilleri sağlıklı ve akıllı olması için isteyen insanları genetik özellikler ve sosyal statülerine göre eşleştirme sistemi oluştursa, bu konu hakkında ne düşünürsünüz?

Olayı basite indirgersem, teklif edilen: şu anki görücü usulü evlenme olayını daha sistematik olarak devlet yapsa nasıl olur?

o iş ordan almanların üstün ırk geyiğine kadar gider ben şimdiden söyleyeyim de. olmaz, olmamalı, olması teklif dahi edilmemeli.

  • golgi aygıtı  (17.11.17 00:11:46)
Ureme ciftlikleri. Sarisin mavi gozlu bi nesil yaratti adamlar. Hey gidi.

  • brad pitt  (17.11.17 00:13:48)
10 numara olur ama olmaz

  • freetakilir  (17.11.17 00:22:46)
ya tanıştırılan kişiler evlenmez de flört ederse?

-devlet bunu sevmedi!

-sistem değişikliğine gidiyoruz.
  • runagain  (17.11.17 00:27:38)
distopik roman konusu olur.

  • japon askeri  (17.11.17 00:27:52)
Bana uyar.

  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (17.11.17 00:29:37)
Sağlıklı ve akıllı nesillerin devletin işine geleceğini sanmıyorum. Halk ne kadar aptal ve hasta olursa o kadar iyi.

  • harvey  (17.11.17 00:31:33)
kafanızı çok sevdim baya iyi düşünce. zihnimi açtınız.
belli başlı problemleri beraberinde getirecektir zannımca. safkan tartışmaları, ötekileştirmeler, aşağılamalar, yüksek görmeler vb. götürüleri çok daha çok olan bi sistem olurdu.

  • karamaleksey  (17.11.17 00:44:25)
damızlık mıyız la biz derim.

  • dafaisss  (17.11.17 00:47:12)
lobster filmini çağrıştırdı bana, o yüzden bu durum da pek hoş gelmedi.

o zaman insanlar bağımsız olmaz, robot gibi yaşarlar. evlilik de bir göreve döner. ayrıca aşk duygusu nasıl göz ardı edilebilir ki!
  • duyond  (17.11.17 00:53:10)
De ki ben evlenmek istemiyorum, 40 yıllık kalkınma planımda evlilik yok. Ne olacak, zorla mı evlendirecekler?

Arkadaşların tanıştırması, 'blind date' konsepti bile bana 'Bu benim kedim, bu da senin kedin. Hadi çiftleştirelim' gibi sentetik ve rahatsız edici görünüyorken, hem görücü usülü olacak hem de evleneceğim, bir de devlet eliyle. I-ıh.
  • aychovsky  (17.11.17 02:12:52 ~ 02:13:02)
murat menteş'in korkma ben varim romanında var söylediginiz. bir işe de yaramiyor romanin sonunda.

  • eriksatie  (17.11.17 02:20:12)
George orwell sen misin? Böyle bir uygulama distopyanın başlangıcı olur. Sonrasında da devlet ticarete müdahale etsin hiç derdimiz kalmaz :)

  • tukenmez adam  (17.11.17 07:07:16)