[]

Ekşi Sözlük İlk Kurulduğunda Nasıl Yazar Alımları Oldu?

Özellikle 1999-2000 zamanları, ilk girenler yazar mı oldu hemen, bir kıstas var mıydı?
 
O zaman gelenler Sedat'ın arkadaşlarıydı zaten, çaylaklık diye bir şey yoktu.


  • angelus  (16.11.17 22:44:13) 
Yazmak icin hesap acmaya bile gerek yoktu, isteyen gelip yaziyordu istedigi nick ile.


  • crown  (16.11.17 22:57:49) 
O zamanlar yakınlara haber salınırdı "böyle bir site var gelip yazar mısınız lütfen" ya da "oğlum süper bir site lan gel yaz" diye. Bu haber salanlar da sözlüğün kemik kadrosu işte.

Hey gidi günler, yaşlandık sdfgkk
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (17.11.17 00:20:13) 
peki bu çaylak uygulaması ne zaman geldi?


  • mr.brown  (17.11.17 01:55:42) 
Ben 6. nesilim. 2003'te girdim. Çaylaklık vardı o zaman.


  • aychovsky  (17.11.17 02:04:26) 
sen ben bizim oğlan. diye kurdular o zaman


  • ysfrymn  (17.11.17 02:40:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.