[]

Vodafone faturalı hattı başka operatöre taşıma hk.

Merhaba,

6. Ayda Vodafone'dan Yeni bir faturalı hat almak gibi bir hata yaptım. Bunca zamandır ikamet ettiğim yerdeki kapsama sorununu çözemediler, ki merkezi bir yerde oturuyorum. Evde hiç çekmiyor. İllallah ettim. Farklı bir operatöre taşıyacağım hattımı. Durum şöyle, hattı alırken 2 yıl taahhütlü bir paket de aldım. İki hafta önce Vodafone'dan red10 tarifesine geçersem bu taahhütümün kalkacağını, Başka bir operatöre geçersem yalnızca o ay için bana sunulan indirimli red10 tarifesinin farkını ödemem gerektiğini söylediler. Buraya kadar tamam, Red10 a geçtim. Sıkıntı Yok. Benim merak ettiğim iki husus var.

Birincisi, hattım yeni. Aylık vergi ödüyormuşum sanırım hat için. Yeni operatöre geçişte bu nasıl olacak? 12 ay sürecekmiş bu. Şimdiye kadar ödediklerimi düşüp, kalan vergiyi toptan mı yansıtırlar faturaya?

İkincisi, benim faturam her ayın 15'inde kesiliyor. Daha dün yenilendi yani. Ben başka bir operatöre geçiş için atıyorum haftaya başvurdum. Kullandığım bir haftanın mı ücretini fatura ederler yoksa bütün ayın mı?

Müşteri hizmetleri bu sorulara net cevap veremedi. Birkaç kere görüştüm, hepsi farklı cevaplar veriyor. Sürpriz yaşamak istemiyorum ama şu mesele çok bunalttı beni.

Yardımcı olabilecek var mı?

VODAFONE PİŞMANLIKTIR.

 
İkincisi için cevap veriyorum. Kullandığın kadarını fatura ederler. Müşteri hizmetlerinin buna cevap verememesi ilginç.

İlki için de muhtemelen senin yürüttüğün mantık doğrudur.

Yalnız hattinizi red 10 yapalım taahhüt kalksın durumu umarım gerçektir.
  • elorelia  (16.11.17 22:10:10) 
Kullandığım gün kadarı mı yoksa dk-sms-internet kullanımı kadar mıdır? Cevabı farklı farklı verdiler hep.


  • dalgaci mahmut  (16.11.17 22:23:03) 
kullandığın gün kadar olması lazım.


  • elorelia  (17.11.17 10:41:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.