Laravel öğrenmek?

sahip olduğum bir sitenin yönetim panelini değiştirmeyi planlıyorum. tam işe girişecektim ki "bunu laravelle yazayım hem laravel öğrenirim" diye bir düşünce bleirdi kafamda.

daha önce laravel ile bir şey yazmadım. farklı frameworkler kullandım ama en çok kendi framework'ümü kullandım.

sizce böyle bir maceraya gireyim mi? mesela şimdi adını hatırlayamadığım bazı diğer frameworklerde, mysql sorgularında çok sorun yaşamıştım. istediğim özgürlükte sorgu yapamamıştım. çok fazla inner join, left join veya iç içe array sorguları gibi yerlerde çuvallamıştım. laravelde de bu gibi poblemler yaşar mıyım?

1. laravel için hangi derslere başvurayım? (udemy vs. olur)
2. laravel'e geçmeden önce bilmem gereken artı ve eksiler nelerdir?
3. hazır yeni projeye girişmişken bi laravelle kodlayayım dimi?

ya aslında bir eksiğini hissetmiyorum ama başkalarının laravel geliştirdiği projelere dahil olamıyorum bilemediğim için.

  • tchuck  (16.11.17 18:27:02)
kendi framework'üm mvc idi bu arada.

onun dışında birkaç tane mvc projesinde (.net'ti onlar) front end olarak yer aldım.
  • tchuck  (16.11.17 18:46:02)