Gelecek 30 yıl içerisindeki kehanetleriniz?

Misal ben; günümüz dronelarının gelecekteki ''uçan araba'' konseptinin temeli olacağını düşünüyorum.

2.5 savaş üstü 1.05

  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (16.11.17 01:13:33)
sivil toplum örgütleri siyasi partilerin yerini alacak

  • sik kullanilanlar  (16.11.17 01:14:51)
Herkes vejetaryen olacak, mecburen.

Petrol kullanımı bitecek, doğalgaz da çok azalacak. Otomobiller tamamem elektrikli olacaklar.

Su savaşları veya göçmen dalgaları olacak. Hindistan veya Çin veya ikisi birden su veya gıda kaynak sıkıntısı nedeniyle büyük göç verecekler. Avrupa bunu durdurmaya çalışacak olmayacak. Sonunda Avrupa Birliği dağılacak ve her ülke kendi kaderine bakacak.

Kanada ve Avustralya süper güç olacak. Özellikle Kanada, Norveç, İsveç, Rusya, Finlandiya gibi ülkeler tarımda çok güçlü hale gelecekler küresel ısınmadan ötürü.

İzlanda yeni bir İsviçre olacak, küçük refah ülkesi.

Bütün zengin siktiriboktan arap ülkeleri abandone olacak, kaçıp gidecek herkes.

Nüfus kontrolü zorunlu hale getirilmesi gibi uygulamalar konuşulmaya başlayacak. Evlatlık edinme yaygınlaşacak ve destek verilecek küresel çapta.

Afrika'dan bir ülkeden atılım bekliyorum. Birinden biri(büyük ihtimal güney afrika cum) baya baya G.Kore gibi gelişecek.

Kuzey Kore dünyaya açılacak ve monarşisi sona erecek.
  • bos gezenin bos ustasi  (16.11.17 01:41:22)
aziz yıldırım başkan olacak yine.

  • danton  (16.11.17 01:44:09)
dünya savaşı.

  • jamiro  (16.11.17 02:10:46)
arsalar çok prim yapacak. insanın değeri hızla düşecek. insan hakları ortadan yavaş yavaş kalkacak.

  • tukenmez adam  (16.11.17 03:27:08)
nerede o eski günler demeye devam edeceğiz..

  • redeath  (16.11.17 08:56:12)
muhtemelen ben yoğum.

  • lazpalle  (16.11.17 09:57:30)
Savaş ve kıtlık bekliyorum, teknolojik gelişmelerle insan ömrü daha uzayacak, insanın iş gücü değeri azalacak.

  • elikası  (16.11.17 10:21:06)
kulak arkamıza takılan cihaz sayesinde elimizde telefon ekranı almadan "telefonu" düşünerek yöneteceğiz. daha doğrusu onun adı da kişisel bilgisayar olur ama pc mi derler yoksa taşınabilir ultra nano pc mi derler bilemem.

bi nevi google glass düşünün.
  • dieselsingle2  (16.11.17 10:39:20)
önümüzdeki otuz yılla ilgili verebileceğim en net bilgi benim var olmayacağım olur. tabii bundan size ne, değil mi? :/

  • rahip janick  (16.11.17 10:42:56)
türkiye'de bile kayıtlı binlerce drone var yani uçan araba hayal ki gerek yok, elektrikli arabalar çok yaygınlaşacak zaten avrupa bunun çalışmalarını çok önceden başlattı. dizel arabalar 2030'dan sonra neredeyse kalmayacak, avrupada bunlar yaşanırken hangi ülkede dizel arabaların sayısı artıyor bilin bakalım?

nüfus bu denli artarsa bir şekilde düşme eğilimine girmek durumunda bu hastalık, açlık ya da savaşla olabilir.

ayrıca yiyecek ve su alanında büyük atılımlar olabilir.
  • Apocalypse  (16.11.17 10:43:47)