Bekarlik sultanlik mi?

Ya da baskanlik, partili cumhurbaskanligi mi...

Besik kertmeleri, sozluler, yazililar, nisanlilar, evliler, dullar da cevap verebilir.

Bence bazen oyle. Her zaman degil. Bazen çok ozeniyorum, istiyorum; sonra olmuyo iste. Bir yerde bebek gorunce deli oluyorum, cocuklari cok seviyorum oyle iste...

Bekarım. 31 yaşındayım.

Yemin ederim karşıma çıkan ilk insanla evlenebilirim. Çok sıkıldım. Sultanlık falan değil kısaca.
  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (15.11.17 21:56:30)
Sevgilim olacaksa ama evli olmayacaksam (teorik olarak bekar oluyorum) sultanlık. Yoksa sultanlık değil. Yalnız yaşamak zor. Yani, en azından bana göre sıkıcı.

  • dissendium  (15.11.17 22:00:58)
İşin ilginç yanı evlenen arkadaşlarımın hepsi deli misin sakın evlenme diyor.

  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (15.11.17 22:02:30)
Evli de oldum, bekar da.
Bekarlık çok güzel eğer kendinizi seviyor, tek başına sıkılmıyorsanız.

Evlilik de doğru insanla güzel olma potansiyeline sahip bir olay fakat sıkıcılaşmaya başlama süresi çok çabuk. Öyle şahane dinamikleriniz olacak ki eşinizle, sıkılmanın da, zorlanmanın da, şahane günler geçirmenin de, "bu insana bir saniye daha tahammül edemeyeceğim" deme hissinin de, arada "allahım iyi ki evlenmişim amin" demenin de çok normal olduğunu kabulleneceksiniz, çabuk sarsılmayacaksınız. Para harcama dinamikleriniz aynı olacak. Ve kesinlikle ama kesinlikle zor zamanda sapıtmayan bir insan olmalı evlenilecek kişi.
  • sopiro  (15.11.17 22:03:12)
kafamın en rahat olduğu dönemdeyim ya da kendi kendime yalan sıkıyorum. ilişkim olunca bana bi haller oluyor sanki.

  • gebere jackson  (15.11.17 22:03:58)
Eğer bekarken platonik aşık olduğun biri falan yoksa bence sultanlık.

  • ms brownstone  (15.11.17 22:11:40)
@ms brownstone, platonik degil ama bitmis bi iliskinin acisini hala yasamak, yeni bir iliskiye baslayamamak, o kotu.

Bir de bebis bebis istiyorum :) gecen bir reklam vardi. Prima falan miydi acaba, o kosturup duran bebeklere deli oldum ya. Evde yalnizim, bir anda babane moduna girdim. Oyyy yerim falan.
  • runagain  (15.11.17 22:14:40)
Ütümü yapacak bi hatuna ihyiyacım var. Kafamı da ütüleyebilir.

  • [GODDARD]  (15.11.17 22:34:22)
kesinlikle evet.

  • sen git ben geliyorum  (15.11.17 22:36:06)
bence bunun cevabı topluma göre değişir. bizim toplumda bekar olmak çok zor. geçenlerde evli bir kadın facebook grubunda, bekar kadınlara kokuşmuş .mcıklar dedi. o zaman bekar olsaydım o kadını...neyse. bencebaşkalarının ne dediğini çok takan biri için zor bizim ülkede.

  • for day to break  (15.11.17 22:39:14)
"bi' sevgilim olsa giderim balayına, ah bi' de bekarsam giderim alayına" www.youtube.com

ancak, "yalnızlı ömür boyu". www.youtube.com

durum bu.
  • AlsterWasser  (15.11.17 22:44:37 ~ 22:45:33)
Bu durum kışın yazı, yazın kışı özlemek gibi biraz.

Hayatımızda biri yokken çok yalnızım yeter artık diyoruz. Hayatımızda biri varken de özgürlüğüm kısıtlandıdan başlıyor ben ben değilim artık da bitiriyoruz.
  • kablelvuku  (15.11.17 23:43:33)
Bekarım.
Bence sultanlık.
Evlilik düşünmüyorum hiç düşünmedim.
Çocuklardan hoşlanmam.
  • mutekebbir  (16.11.17 00:06:00)
23 yaşında bekar kadınım. Şimdilik sultanlık evet ama bir taraftan düzen arayışı da ufak ufak yoklamıyor değil.

Genel olarak memnunum halimden.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (16.11.17 00:33:23)
bence her iki taraf içinde yer yer sıkıcı olsa da başkanlık. insan birlikte uyuyacak birilerini tabi ki istiyor ama olmasa da olur denilen bi çağda yaşıyoruz.

  • dedim ben sana  (16.11.17 14:14:09)
bence de değil. insan bir zamandan sonra yanında güvenebileceği, bir şeyleri paylaşabileceği, birlikte anı biriktirebileceği birilerinin yokluğunu hissetmeye başlıyor.

yıllardır bekâr gezmiş, nerede akşam orada sabah takılmış, 30'una yaklaşmışken nişan arifesinde olan biri olarak söylüyorum.
  • avianthem  (16.11.17 23:53:15)