[]

Vefat eden birinin telefonu kapatıldı, açtırabilir miyim?

Turkcell hattı idi. Sahibi vefat ettikten sonra uzun süre TL yüklenmediği için kapanmış. Aradığımız zaman, "Bu numara kullanılmamaktadır." yanıtını alıyoruz. Vefat eden kişinin eşi teefonu hatıra olarak saklamak isteiği için üzüldü.

Bu hattı açtırmanın yolu var mı?


 
Babamın Turkcell hattı vefat sebebiyle kapandığında, söz konusu numarayı 15 seneden uzun bir süredir kullanması sebebiyle, hatırasına da dayanarak satın almak istedim direkt. "2 seneden önce numara tekrar satışa çıkarılamıyor maalesef." dediler ama 6 ay geçmeden bir başkasına sattılar.

Yani önümüzdeki yaz gelmeden numarayı satın alabilmek adına düzenli olarak Turkcell ile görüşmeniz, satışa sunulduğunda da hemen yakalamanız gerekiyor.
  • tel tokasini duzelten samuray  (15.11.17 20:50:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.