[]

Advanced seviye kelime yetmemesi

İngilizce seviyem advanced, yds'den 90 üstü aldım.Günlük ve ilgili konuşmada sıkıntı yok.Yalnız artık bildiğim kelimeler yetmiyor gibi.Advanced seviyede kelime çalışması için hangi kitaplara bakayım?6 aylık boş bi süreç var önümde,ağırlık vermek istiyorum bu konuya.
 
İngilizce fiction ya da sevdiğin alana göre non-fiction bir şeyler al oku. Yani spesifik kelime çalışması değil de bol bol okuma yap bu saatten sonra.

edit: YDS 90 iyi ingilizce bilgisi ölçüsü değildir bana göre. Advanced diyebileceğimiz bir seviyedeyse zaten spesifik bir alan olmadıkça kelime sıkıntısı çekiyor olmaman gerekiyor. Yani kelime sıkıntısı belki de uzmanı olmadığın çok spesifik bir context olunca karşına çıkıyordur. Eğer bu senin kendi alanınsa ya da neyse artık o alan ona göre bol bol okuma yapabilirsin.
  • AlsterWasser  (15.11.17 19:54:18 ~ 20:01:06) 
Mesleginle ilgili akademik makale oku


  • Traveller  (15.11.17 20:28:46) 
Spesifik olarak ilgini çekebilecek konularda The Economist okumanı öneririm, advanced kelimeye doyarsın.


  • candanag  (15.11.17 20:38:17 ~ 20:38:37) 
GRE sinavina hazirlik icin kaynaklara bak. Baya kazik kelime vs. bulacaksin. Ancak akademide degilsen ve gunluk hayatta kullanmayacaksan bu ogrendigin kelimeleri eninde sonunda unutursun bosa izdirap yani.


  • robokot  (15.11.17 21:36:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.