[]

batum'daki arkadasa surpriz

selam,

bir arkadasim batum'a tasindi. biraz zor zamanlar geciriyor, surpriz olarak bi haftasonu yanina gideyim diyorum.

1- nasil gidilir? batum ucak biletlerine baktim el yakiyor... tiflis'e gidip otobusle batum mu yoksa trabzondan otobusle batum mu mantikli?

2- aralikta ocakta filan gidilir mi? arkadasimi gormeye gidicem ama hazir gitmisken disarda neler varmis diye de bakarim yani..

3- gitmeden nasil bir surpriz yapabilirim? 10 senelik cok yakin arkadasim, orda bulamayacagi bir seyi kargo ile de yollayabilirim mesela.

 
trabzondan dolmusla gitmek.


  • lanc  (14.11.17 23:47:47) 
biz trabzon havalimanından rize'ye rize'den de direk sarp sınır kapısına otobüsle gitmiştik. ama havalimanından kalkan havataşlar direk hopa'ya da gidiyor. Oradan taksiyle de sarp sınır kapısına gidebilirsiniz. Yunanistan sınırının tersine sarp sınır kapısından taksi geçemiyor o yüzden ancak sınıra kadar gidip sınırdan kendiniz geçmelisiniz. En önemli şey eğer kimlikle girecekseniz kimliğinizin durumu. Eskiyse, soğuk damga belli olmuyorsa katiyen almıyorlar. Yeni kimlik için başvurmuşsanız ve yeni kimliğiniz henüz gelmediyse yanınızda eski kimliğiniz ya da geçici kimlik belgeniz olsa dahi katiyen almıyorlar. her yere uyarı asmışlar bununla ilgili. Biz 5 kişi gittik, bir arkadaşımızın aktif yeni kimlik başvurusu olduğu için ne kadar yalvarsak da almadılar, girebilenler duty free'den ucuz alkol alıp geri Türkiye'ye döndük.


  • unionall  (15.11.17 00:23:59 ~ 00:25:02) 
üstteki doğru :D
tiflisten gitmeye kalkmayın uzun sürer
hopa bileti alın. bu durumda uçak batuma iner ama havaş sizi hopa ya götürür. sonra oradan batuma geçersiniz (olmadı yukarıdaki arkadaşı arayın 15 dakika da sınıra bırakır :D)
not: hopa ya giderseniz kristal pide salonunu bulun pide yiyin :D
  • kisa  (15.11.17 08:16:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.