Dizustu bilgisayarin bazi parcalarini yukseltmek / ekleme yapmak

Merhaba cok degerli sozluk arkadaslarim,

Hele bir el atin, itekleyelim.

Bilisim jargonu kullanmadigim icin afedersiniz.

Dizustu bilgisayarin bazi parcalarini yukseltmek, yani ekleme yapmak istiyorum (lutfen dikkat, degistirmek istemiyorum). Bu baglamda:

Kac gb'a kadar "ek" ram takabilirim?
Kac gb’a kadar “ek” harddisk takabilirim?
Islemciyi yukseltebilir miyim? Evet ise sinirim nedir, ne tavsiye edilir?
Bunlar haricinde neyi nasil yukseltebilirim?

Turkiye'de degilim. parcalari almam icin hangi siteyi tavsiye edersiniz?

Her turlu tavsiye sukranla karsilanacaktir. Cok cok tesekkur ederim.

Ozellikler (kopyala - yapistir, kusura bakmayin)

CPU / Processor Intel© Core™ i5-7200U Processor
- 2.5GHz, 3MB Smart Cache
- Max Turbo Frequency 3.1 GHz
Memory 4G DDR4 2133 ONBOARD
Memory Slot 1 Slot Up to 8GB
Storage 1TB SATA HDD
Graphic Card NVIDIA© GEFORCE© 920MX 2GB DDR3
Display Screen / Design / Resolution 15.6 FHD TN GL(SLIM)
Optical Drive 9.0MM SUPER MULTI(TRAY IN)

Bilgisayar tam olarak su: www.lelong.com.my

Merhaba,

Mevcut harddiski değiştirmeden ekleme yapmak istiyorsanız CD-Rom'u çıkartıp oraya takmanız gerekebilir. HDD kapasitesi için bir sınır yok. Piyasada ne buluyorsanız onu alabilirsiniz.

İşlemci değiştirmek kolay değil. Anakartın işlemciyle tam uyumlu olması lazım. Anakartı değiştirmek isterseniz zaten birçok birim entegre olduğu için yeni lap-top fiyatına gelecektir. Gereksiz. Bu arada işemci gayet yeterli, değiştirmeye gerek yok.

RAM değiştirmek isterseniz ekstra bir slot mevcut. 8GB'a kadar ek ram takabilirsiniz.

Grafik kartı da fena değil. Sizin bilgisayarın uçması içn yapmanız gereken RAM takviyesi ve en önemlisi Harddisk yerine SSD almanız. SSD alırsanız (örneğin 256 GB yeter) bilgisayarınız uçar.
  • himmet dayi  (14.11.17 17:37:33 ~ 17:38:22)
İlk iş ssd. Ssd değişin bi sonra düşünürsünüz gerisini zaten 3 kat hızlanır ssd alınca :) gerisi olmasa da olur.
Ifixit app indirin telefona, söküp takma yolunu gösterir Laptopun

  • bos gezenin bos ustasi  (14.11.17 18:59:34)