berlinde türk yemekleri nerde yenir

döner, dürüm, kebap, künefe, tatlı, kahvaltılık vs. yiyebileceğim türk lokantaları aramaktayım, berlinde.

olm bütün berlin türk lokantaları ile dolu diyebilirsiniz, lakin daha önce hiç gitmedim, deneme yanılma yapacak kadar da kalamayacağım, o yüzden tavsiye edebileceğiniz yerler varsa lütfen çekinmeyin.

edit: gençler yurtdışında yaşıyorum, türk yemeklerini özledim, 1 senedir türk yemeği yemedim. o yüzden yani, hani mahsuru yoksa sorumun, cevabı olanlar yazarsa sevinirim.

bir şeyi de eleştirmeyin ya

çok ısrarcıysan Kreuzberg de gidebilirsin. Hasır restaurant var mesela.

  • AlsterWasser  (14.11.17 16:17:48 ~ 18:51:49)
Neresi olursa olsun, İng konuşursan daha iyi hizmet alırsın, çünkü bahşis vereceğini falan düşünüyorlar. verme yinede ahaha

  • christopher nolan  (14.11.17 16:25:02 ~ 16:25:19)
google maps'e hacıbaba ve hakiki yaz. dürüm dönerde bu ikisi lezzet olarak top nokta. sonra schönlein da la fiamma var. birçok şubesi var ama orası güzel, orda spetzi sipariş et. yine döner tabi. görlitzerde ubahndan inince kiliseye doğru yürü, ilerisinde bir tavukçu var, o da türk ve güzeldir. adını hatılamıyorum. risa diye de bi arap tavukçusu var yine fena değildir. görlitzerde ve birçok yerde imren diye lokantalar var, normal sulu yemek olur ama biraz yağlıdır çok güzel bir şey umma. görlitzerdeki imrenin yanında bir türk lokantası daha var, görürsün küçük bahçeli, oranın yemekleri de fena değil. var birkaç yer daha ama aklıma gelirse yazarım. %90 ı trde iş yapsa turistik yer değilse batacak dükkanlar türk dükkanları, o yüzden rasgele girme.

  • skayas  (14.11.17 17:16:38)
Mustafa's gemuse kebap :) biraz sıra beklersin ama yediğim en iyi tavuk döner olabilir, şu an bile canım çekti.

  • 1  (14.11.17 17:23:02)
Kreuzberg de İnegöl köftecisi bile vardı en son gittiğimde. Tam cadde ismi hatırlamıyorum ama. Bakkallarda Ülker bisküviler, Türkçe gazete, rakı vs. her şeyi bulabilirsin o bölgede.

  • kismisolungac  (14.11.17 17:38:02)