[]

Tarla veya arsa alanını sahada ölçecek basit bir alet var mı?

yukarıda
 
GPS ile mümkün olduğunca yakın koordinat alarak yaklaşık ölçebilirsiniz. gerçek ölçü için yerel bir haritacı ile görüşürseniz 1-2 saatte ölçer. çok fazla bir ücret alacağını sanmıyorum.


  • tukenmez adam  (14.11.17 00:46:49) 
lazer metre iş görebilir.


  • sik kullanilanlar  (14.11.17 00:50:54) 
Basit bi alet yok. Koseleri kendiniz kestiremezsiniz. Gps modeline gore alan hesabini yapabilir. Total station da yapar. Haritaci 4 koseli bir araziyi 15 dakikada olcer ve hesaplar. Arazinin buyuklugune gore min 250 lira paranizi alir.


  • hailtothethief  (14.11.17 00:56:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.