Anakarti tamir edilen laptoptan hayir gelir mi?

Anakarti yanan bi bilgisayari tamir ettirmek mi daha mantikli yeni bilgisayar almak mi?

Bilgisayarim acer i7 islemcili 1tb hafizali 4. Nesil bir bilgisayar. 3 ay once garantisi bitti gecen hafta da bilgisayari acmaya calistigimda fanin 1-2 saniye calisip durdugunu bilgisayarin acilmadigini gordum. Biosa falan giremiyorum. Bugun tamircileri dolastik anakart problemi vardir buyuk ihtimalle o degisir 700 falan tutar dendi. Bu seviyede bi bilgisayari 3 binden asagi bulamam gibi artik ama anakarti degisen bi bilgisayardan daha ne kadar hayir gelir bu konuda biraz endiselerim var.

Not: degisim acer yetkili serviste degil de normal bilgisayar tamircisinde yaptirilacak.

gelmez, gelmiyor.

  • petek  (13.11.17 20:03:06)
2 sene daha çalışıor sonra cortluyor.

  • gotic  (13.11.17 20:34:04)
o i$ten hayir gelmeyebilir.
yerinde olsam anakartin yedek parca koduyla internette aratir, cin'den getirtirdim.
4 sene once benzerini yaptim cihaz hala calisiyor
  • jedilance  (13.11.17 21:25:03)
eğer gerekli ekipman kullanılarak müdahale edilirse eskisi gibi devam eder. yanan ekipmana göre değişkenlik gösterir bu durum. işlemci yandıysa dizgisi vs çok önemli. işlemcinin fabrikasyona yakın montajını yapan cihaz 3-5 binlira mesela. ama elim iyi diyen manuel olarak yapmaya çalışan adamlara verirsen randıman alamazsın. neredeyse mikronluk bir olay. belki birkaç direnç yanmıştır, usb çıkışları vs. bilemezsin. göstermekte fayda var. bana kalsa kendim açarım. sorunu bulmaya çalışırım. datasheet artık her yerde mevcut.

  • hemsta  (13.11.17 21:46:57)